Екологія

Штучний підйом вод допоможе врятувати коралові рифи

Дослідники запропонували використовувати процес штучного апвелінгу – підйому глибинних холодних вод до поверхні океану – для порятунку коралів від знебарвлення.

Бермудський інститут океанології

Знебарвлення коралів відбувається, коли ці організми знаходяться під впливом сильного стресу через високу температуру води і інших чинників. В результаті симбіотичні водорості, які живуть всередині коралів, гинуть і самі організми починають вмирати через нестачу харчування. Уникнути цього можна, якщо підтримувати на рифі оптимальну температуру води.

Допомогти в цьому може процес апвелінг – перемішування шарів води, розташованих на різних глибинах. У природних умовах цей процес відбувається завдяки вітру: тепліші води біля берега забирає глибше в океан, а їх місце займають холодні шари. Однак іноді для імітації цього процесу люди використовують глибоководні насоси. Це називається «штучним апвелінгом» і зазвичай використовується для збільшення запасів риби в поверхневих водах.

Тепер співробітники Бермудського інституту океанології вирішили проаналізувати, чи можна використовувати штучний апвелінг для порятунку коралових рифів. На першому етапі роботи автори зібрали фрагменти трьох видів живих коралів на глибині п’яти метрів в районі мілководь Бермудського моря. Потім ці корали помістили в акваріуми і витримували при різних температурах протягом трьох тижнів.

В результаті дослідники виявили, що якщо організми знаходяться в прохолодній глибокій воді менше двох годин на день, це пом’якшує тепловий стрес. Про це свідчило більша кількість активних водоростей в оброблених холодною водою коралах, ніж у їх родичів, які росли в теплій воді. Більш того, чим глибше і холодніше вода, тим більш вираженим виявився ефект. Стаття з результатами дослідження опублікована в журналі Frontiers in Marine Science.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button