Наука

Шведські вчені виявили, що людина може “заражати” собак стресом

Собаки наскільки віддані людині, що готові переживати найгірші часи разом зі своїм господарем

Експерти з Лінчепінгського університету кілька років тому виявили, що пастуші собаки можуть відчувати стрес у той самий час, що і їхній господар. У рамках своєї роботи експерти вирішили вивчити цей взаємозв’язок серед інших видів і порід собак.

by @EyeEm

Для цього вони набрали собак двох різних категорій. Одні виконували роботу, співпрацюючи з людиною (наприклад, мисливські собаки: такси, ямтхунд), інші ж були одинаками (породи, більш наближені до вовка: хаскі, шиба-іну). Під час дослідження вчені вимірювали рівень кортизолу, гормону стресу, як у тварин, так і в їхніх господарів. Крім цього власники мали заповнити анкету про свого вихованця, його поведінку, а також про свій психологічний стан. Як виявилося, чим міцнішими були стосунки між людиною і собакою, тим більше стресу “синхронізувалося” між ними.

У собак непогано розвинена емпатія, вони можуть відчувати емоційний стан своїх власників. Якщо собака бачить, що її власник перебуває у стані стресу або тривоги, він теж може почати проявляти ознаки занепокоєння.

“У нашому попередньому дослідженні ми виявили, що пастуші собаки, які звикли до тісної співпраці з людиною, починають відчувати стрес, якщо їхні власники переживають його протягом тривалого часу. Мета нового дослідження полягала в тому, щоб вивчити собак, які не використовуються для співпраці з людьми. Це може допомогти нам виявити можливі витоки унікальної “міжвидової стресової інфекції””, – пишуть автори роботи.

Автори роботи зробили висновок, що на синхронізацію стресу впливає не стільки порода або “призначення” собаки, скільки відносини між людиною і твариною.

5 цікавих фактів про те, як собаки психологічно пов’язані з людьми

  1. Собаки можуть дзеркально відображати емоційний стан свого власника і починати проявляти аналогічні емоції.
  2. Собаки реагують на загальні тригери стресу, такі як гучні звуки, конфліктні ситуації або зміни в рутині.
  3. Вони можуть проявляти фізичні ознаки стресу, як-от підвищене дихання, прискорений пульс або зміни в поведінці, наслідуючи свого власника.
  4. Собаки реагують на емоційні сигнали свого власника під час соціальної взаємодії.
  5. Спілкування з собакою може допомогти зменшити рівень стресу в людини і навпаки, сприятливо впливаючи на психоемоційний стан обох.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button