Технології

Швейцарія побудує автоматизований тунель для доставки вантажів

Хоча швейцарські міста важко назвати густонаселеними, країна часто стоїть в пробках і стикається з логістичними труднощами. Вирішити їх має намір об’єднання Cargo Sous Terrain. До 2040 року воно побудує на півночі країни футуристичний підземний тунель — на сонячній енергії, з розумними датчиками і безпілотними візками для вантажів.

У найближчі 20 років кількість вантажного транспорту на дорогах Швейцарії зросте на 37%, прогнозує член ради директорів Cargo Sous Terrain Деніель Вінер. Паралельно з цим в країні зростає населення — очікується, що через 15 років у північних регіонах воно досягне 10 млн. Великі міста вже стикаються з логістичними труднощами, а в майбутньому ситуація тільки погіршиться.

Cargo Sous Terrain збирається скоротити завантаженість доріг на 40% за допомогою цілодобової системи транспортування вантажів. Організація, в яку увійшло кілька великих швейцарських компаній, до 2040 року побудує тунелі. По них будуть рухатися безпілотні вагонетки з вантажами. Від тунелю до адрес товари будуть розвозити електромобілі.

Вся система буде працювати від поновлюваних джерел енергії. Таким чином Cargo Sous Terrain сподівається скоротити кількість викидів CO2 на 80%. Перший час електротранспорт буде пілотованим, але потім зможе обходитися без водіїв.

Спільно з німецьким розробників SAP компанія створить пристрій інтернету речей і алгоритми на базі машинного навчання, які будуть моніторити рух вагонеток та інші процеси логістики. Датчиками буде обладнано все — від вагонеток до конвеєрів. Машинне навчання будуть застосовувати для аналітики — ПО допоможе спрогнозувати строки доставки з урахуванням погоди і маси вантажу. Всі відомості будуть надходити в хмарну систему, де їх аналізом займуться фахівці по роботі з даними.

Будівництво тунелів почнеться вже в 2024 і триватиме до 2030 року, повідомляє Forbes. З часом Cargo Sous Terrain планує вивести технологію на іноземні ринки.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button