Технології

“Мисливця за екзопланетами” тестують в найнебезпечніших космічних умовах

В рамках підготовки до місії нідерландський Інститут космічних досліджень SRON тестує камери “Платона” в спеціально побудованому космічному симуляторі.

ЄКА працює над новою місією “Платон«, мета якої —  “полювати” за екзопланетами. Вона буде запущена в 2026 році. Астрономи розраховують виявити планети розміром з Землю в населеній зоні. Це стане можливо завдяки тому, що обладнання «Платона» може виявляти планети меншого розміру на більших орбітах, ніж сучасні телескопи.

В рамках підготовки до місії нідерландський Інститут космічних досліджень SRON тестує камери “Платона” в спеціально побудованому космічному симуляторі. Вчені вже завершили тестування прототипу, і всі функції працюють, як і очікувалося. Каркас для камер зараз проходить місячну вакуумну витримку на базі Європейського космічного агентства (ЄКА), щоб оцінити його витривалість в космічних умовах.

Щоб моделювати екстремальні умови космосу, дослідники SRON побудували космічний симулятор і адаптували його для випробувань «Платона». Він створює небезпечне космічне середовище з наднизьким тиском і низькими температурами, а також генерує штучне зоряне світло. Вчені перевіряють механізм, який переміщує камеру, дозволяючи перевірити повне поле зору апарату.

Протягом шести тижнів прототип камери “Платона” пройшов велику програму випробувань, щоб продемонструвати необхідні характеристики і переконатися, що на них не впливає циклічне перемикання всіх можливих очікуваних температур. “Виявилося, що всі функції інженерної моделі працюють, як і очікувалося —  підсумовує Лоренца Феррарі, керівник проекту. – Це гарна новина для “Платона” в цілому, а також це показує, що наш космічний симулятор працює дуже добре”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button