Технології

Робота зі смартфонами активно трансформує наш мозок

Кожна ділянка нашого тіла – від кінчиків пальців ніг до язика і маківки – має свою особливу зону обробки в емоційному центрі нашого мозку і його соматосенсорній корі. Ділянки кори є гнучкими і можуть змінюватися. У разі скрипалів, наприклад, площа кори, що відповідає за рух пальців, якими грають на інструменті, більша, ніж у інших людей. Арко Гош з Інституту нейроінформатики університету Цюріха вирішив дослідити вплив спритності пальців користувачів смартфонів на мозок і виявив їх тісний взаємозв’язок.

12-01-15-foto-600x337-1

Об’єднавшись з колегами з Університету Фрайбурга, він вивчив активність ділянки сенсомоторної кори, що відповідає за рухи пальців. Команда використовувала ЕЕГ для вимірювання активності кори мозку у групи з 37 правшів. У цій групі 26 осіб були володарями смартфонів з сенсорним екраном, типу http://www.e-katalog.ru/, а інші 11 були користувачами старих мобільних телефонів. 62-ма електродами, розташованими на голові випробуваного, записувався електричний потенціал при рухах великого, вказівного і середнього пальців. Результати показали, що коркові зони власників сенсорних смартфонів відрізнялися від таких у людей зі звичайними мобільними телефонами.

Коркова активність залежить від часу щоденного використання ґаджетів – і при цьому має власну специфічну пам’ять. Чим більше смартфон використовувався в попередні десять днів – тим більше сигналів було в головному мозку. Ця кореляція особливо сильна для області кори, що представляє великий палець, і носить лінійний характер.

Читайте також: ТОП 5 смартфонів, які з’являться в першій половині 2015

«На перший погляд, це відкриття здається порівнянним з попередніми дослідженнями активності кори у скрипалів», пояснює Гош. Але дослідникам вдалося виявити два важливих факти: по-перше, час володіння смартфоном користувачами і частота їх щоденного використання пристрою не грає особливої ролі. У разі скрипалів, навпаки, активність в мозку залежить від віку, в якому вони починали грати. По-друге, існує лінійний зв’язок між активністю в головному мозку і часом останнього використання смартфона, в той час як ніяких доказів цього для скрипалів в більш ранніх дослідженнях виявлено не було.

Натхнення: http://gearmix.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button