Земля

Шимпанзе навчилися рити колодязі, щоб пити чисту воду

Така поведінка не тільки демонструє значні зміни в навколишньому середовищі, але і здатність шимпанзе адаптуватися до нових умов.

Image by Simon Bardet from Pixabay

Риття колодязів – не унікальне явище серед тварин, але у шимпанзе така поведінка помічена вперше. Дослідники з Університету Кента проаналізували поведінку тропічних лісових шимпанзе в джунглях Уганди (Східна Африка).

Виявилося, що таким звичкам колонію шимпанзе навчила самка, на ім’я Оньофі, яка «іммігрувала» в місцевість і була прийнята в групу в 2015 році. З огляду на розвинену здатність шимпанзе до навчання, особини швидко перейняли спосіб пошуку води у Оньофі.

Відтоді тварини регулярно рили колодязі в тропічних лісах. Правда, не всі – дорослі самці, наприклад, вважали за краще пити воду з ям, які вирили за них інші особини. А ось молоді шимпанзе і дорослі самки займалися риттям самостійно.

Те, що тварини навчилися і стали повсюдно використовувати такий спосіб, говорить про те, що навіть в тропічних лісах такого цінного ресурсу, як вода, може не вистачати. Вчені відзначають, що на скорочення кількості вологи впливає, безумовно, глобальне потепління. Втім, як показує практика, шимпанзе швидко пристосовуються до мінливих умов і знаходять спосіб виживання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button