Земля

Моржі грають у смертельний “Angry Birds”

Дослідники з’ясували, що моржі грають з пернатими. Морські ссавці підкидають і топлять птахів: іноді такі забави закінчуються смертю останніх.

f7bc14853beecedb4bcea8d1530dfdba

Вчені з кожним роком виявляють все більше незвичайних звичок у ластоногих. І зараз російські дослідники вперше описали випадок, коли моржі грають в «небезпечний Angry Birds». Вчені проводили спостереження на розташованому в Чукотському морі острові Колючин. Там мешкають моржі Odobenus rosmarus і птахи. Останні гніздяться неподалік від ліжбищ морських ссавців.

Моржі здаються «милими» і «флегматичними». Проте насправді це далеко не завжди так. Вчені з’ясували, що ці тварини дуже грайливі і віддають перевагу активним забавам за участю пернатих. За час спостереження моржі 71 раз взаємодіяли з птахами. «Предметна гра у диких моржів описана вперше», – говорять дослідники Карина Кареніна і Андрій Гільов.

Ластоногі грають з птахами, як із футбольними м’ячами. Моржі підкидають птахів, дмуть на них ніздрями, оббризкують водою. Іноді до такої гри підключається компаньйон – інший морж. Після «дружнього матчу» птах може бути з’їдений, але зазвичай це відбувається з вже мертвими пернатими. Ігри моржів з живими птахами, як не дивно, закінчуються смертю останніх відносно рідко.

Найчастіше – у 80% випадків – забави з птахами влаштовують молоді самці. Самки моржів і більш старі самці такими іграми майже не цікавляться. Спостереження цікаві ще й тому, що моржі, як показують інші дослідження, дуже рідко нападають на теплокровних. Найчастіше ці ластоногі воліють в їжу пластинчатожаберних молюсків і інших донних безхребетних. Іноді в їх раціон входить риба.

Odobenus rosmarus – єдиний на сьогоднішній день вид сімейства моржових. За розмірами тіла серед ластоногих морж поступається лише морському слону.

Раніше, нагадаємо, інші дослідники зняли на відео тюленя-канібала, який утопив і з’їв дитинча. Вчені вважають, що така стратегія може збільшувати шанси на розмноження у цих тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button