Земля

Як укус лісового кліща впливає на жінок та чоловіків?

Звичайна прогулянка по лісі може обернутися серйозними проблемами зі здоров’ям. Укус кліща легко не помітити, але лише в деяких випадках він залишиться без наслідків. В Україні та інших країнах щороку жертвами крихітних павукоподібних стають тисячі людей. Кліщі є переносниками таких захворювань, як кліщовий енцефаліт, ерліхіоз, кліщовий висипний тиф та ін. Однак, найбільш поширеним є бореліоз Лайма. Згідно з результатами останнього дослідження, на бореліоз частіше хворіють жінки молодшого і середнього віку.

Кліщі — крихітні павукоподібні. Це найдавніші представники членистоногих на Землі. Кліщі живуть на рослинах, в норах тварин, у грунті і навіть у гніздах птахів. Ці маленькі паразити відомі своїм різноманіттям. Науці відомо близько 54 000 видів. Для людини становлять небезпеку так звані іксодові кліщі. Харчуються вони залишками грибів і рослин і, звичайно ж, кров’ю. Самки кліщів п’ють її дуже багато, деякі можуть перебувати на тварині до шести днів. Самці на відміну від самок локалізуються на нетривалий час, оскільки їх більше турбують питання розмноження, а не їжі.

Укус кліща, зараженого кліщовим енцефалітом і бореліоз Лайма небезпечний. З ним в ранку потрапляє слина кліща, в якій міститься багато різних біологічно активних речовин, включаючи збудник захворювання.

Що таке хвороба Лайма?

Вперше хвороба Лайма була виявлена в містечку Олд-Лайм, Коннектикут, США в 1975 році. Звідси і її красива назва. Хворобу викликають бактерії роду Bolleria. Її переносять деякі види кліщів. Бореліоз не передається від людини до людини.

Лесные клещи опасны для женщин больше, чем для мужчин
Так виглядає висип при бореліозе

Симптоми хвороби Лайма включають в себе: кільцеподібний висип, пропасницю та втому. Як правило, симптоми розвиваються через три тижні після укусу. Більшість людей, які пройшли тритижневий курс антибіотиків, повністю одужують. Але науці відомі випадки, коли бореліоз тривав роками. Вчені не знають з якої причини це відбувається, тому узгодженого лікування хвороби у таких випадках на сьогодні немає.

Кого кліщі кусають?

Згідно з результатами дослідження, яке проводилося в період з 1998 по 2015 рік і в ході якого було проаналізовано понад 2300 пацієнтів, які страждають на бореліоз, в основній групі ризику перебувають представниці прекрасної статі. З усіх виявлених випадків захворювання на бореліоз 60% припадає на дівчаток і жінок.

Більшість нових випадків зафіксовані у пацієнток у віці від 6 до 10 років та від 61 до 65 років. Майже всі пацієнти, які взяли участь у дослідженні — білі. Також вчені повідомляють, що у Великобританії зросла кількість випадків захворювання на бореліоз — з 0,08 на 100 000 в 1998 році, до 0,53 на 100 000 в 2015 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button