Відео

Сінгапур забудують надрукованими будинками (відео)

Технологія друку будівель на 3D-принтері завойовує все більшу популярність. Про можливості її застосування задумався і Сінгапур, плануючи роздати таке житло літнім громадянам.

Друк будинків на 3D-принтері має безліч переваг порівняно з традиційним будівництвом. В першу чергу, він значно дешевший: економія відбувається за рахунок матеріалів, термінів і мінімальної кількості необхідних робочих рук. Основним аргументом проти такого способу наповнення ринку житла є його новизна: хоча технологи і запевняють в тому, що надруковані будинки здатні витримати перевірку часом або випробування на природні катаклізми, на практиці поки це не перевірялося, оскільки перші 3D-будівлі з’явилися лише кілька років тому.

У 2014 році в США на основі технології Contour Crafting був створений 3D-принтер, здатний за добу звести будинок площею до 250 кв. м. Зверху зведеного вручну каркаса роботизований принтер накладає бетонну суміш відповідно до закладеної в нього програмою.

У Китаї друк будинків відразу ж поставили на потік, випускаючи як типове житло, так і витончені архітектурні об’єкти. Такі будівлі збираються з окремих модулів, виготовлених заздалегідь. Точний склад матеріалів тримається в секреті.

Тепер вирішив послідувати цьому прикладу і Сінгапур. У найближчі три роки тут мають з’явитися новаторські житлові комплекси. Складові частини будівель повинні бути надруковані на заводі і зібрані на місці. Зараз проект проходить технічну, екологічну та економічну експертизу; у разі його затвердження пенсіонери міста-держави отримають доступне і дуже дешеве, але якісне житло.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button