Поради

Скільки на Землі материків?

Дуже довгий час на питання “скільки материків на планеті Земля?” люди відповідали: “П’ять!”. Тому що про найзагадковіший і холодніший, навіть не здогадувалися. І тільки в 1820 році була відкрита Антарктида – материк, на 98 відсотків покритий льодом.

Центри світової цивілізації

Втім, про існування континентів на планеті (так само, як і той факт, що Земля кругла) люди дізналися порівняно недавно. Якби питання “скільки на Землі материків?” задали в давнину, то багато хто б відповіли: “Два.”. Справа в тому, що два найдавніших масиву суші – Євразія та Африка – були відомі людству давним-давно.

Більш того, ці материки вважаються колискою сучасної цивілізації, і багато вчених вважають, що перша людина з’явився саме тут.

17-12-14-foto-550x285-1

Величезна Євразія

Отже, Євразія – найбільший континент на нашій планеті. Його площа становить близько 53,89 мільйона квадратних кілометрів. Якщо порівнювати з іншими материками, разом узятими, то Євразія займає 36 відсотків земної суші. Тобто третю частину всієї континентальної землі.

Скільки на землі материків і частин світу? А ось це цікаве питання. Адже величезна Євразія в свою чергу ділиться на дві частини світу – Європу й Азію, які мають колосальні відмінності. Різне віросповідання, часом полярний спосіб життя, зовсім інші цінності і своя історія робить ці частини світу самостійними одиницями на політичній карті світу.

Густонаселена Європа і численна Азія

Європа вважається найбільш густонаселеною, тут знаходиться 45 держав, міста і поселення розташовуються близько один до одного. Є в Європі країни-карлики, такі як Монако, Ватикан, які являють собою крихітну територію. Ватикан, наприклад, – це країна в місті, вона розташована в самому центрі Рима. Ну, а найбільша держава Євразії, яке розташувалося відразу в двох частинах світу, в Європі та Азії, – це Росія. Вона займає одну шосту світової суші.

Азія, в свою чергу, – найбільш населена частина світу. Тут проживає більше половини всього земного населення, понад 3 мільярди 981 мільйони людей. У цій же частині світу знаходяться і основні країни, де кількість населення перевалила за мільйон.

Азія налічує 48 держав. Але через кліматичних умов – великі гірські масиви і пустелі – вона населена вкрай нерівномірно.

Загадкова Африка

Найгарячіший і найжаркіший материк на планеті, який знаходиться на другому місці за величиною, – це Африка. Саме тут розкинулася найбільша пустеля у світі – Сахара. В Африці сьогодні проживає 960 мільйонів чоловік, вона займає одну п’яту частину суші. На її території розташовано 53 держави.

Незважаючи на велику кількість пустель і звання найбільш жаркого континенту, в Африці на вершинах гір можна спостерігати сніг і лід.

Дві Америки

Скільки материків на планеті Земля? Як мінімум два з них носять майже однакове ім’я.

Щоб їх не плутати, одну Америку, яка знаходиться в північній частині земної кулі, назвали Північною, а ту, що в нижній частині карти – Південною. Просто і зрозуміло. Вони, відповідно, займають третє і четверте місця за площею. Ці два величезних континенту разом з прилеглими островами утворюють одну частину світу, яку теж називають Америка. Тут розташовано 36 держав і 17 суверенних територій, які мають особливий статус у світі.

Америку відкрили порівняно недавно – в 1492-му році. Це пов’язано з тим, що обидва континенту оточені океанами і розташовані на значній відстані від інших материків.

Романтична Австралія

Австралія претендує відразу на два цікавих рекорду – це найменший континент, і на ньому розташована всього одна-єдина країна з аналогічною назвою. Територія цього материка досить безлюдна, а клімат там суворий. Саме тому Австралія – найбільш малонаселена частина суші.

Крижана Антарктида

Вивчаючи тему, скільки на землі материків і частин світу, ми підійшли до  найхолоднішого континенту на планеті, про існування якого люди не здогадувалися до початку 19-го століття. Тільки в 1820-му році російські мандрівники відкрили цю землю і довели, що це все-таки континент, а не величезний айсберг.

Майже вся територія, а саме 98 відсотків Антарктиди, покрита вічними льодами. Є дуже невеликі ділянки, на яких видно землю, і їх називають оазиси.

З огляду на те, що тут неможливо жити постійно і вести будь-яку діяльність, представники різних країн домовилися про те, що Антарктида не належатиме жодній з держав, але при цьому всі мають право проводити там наукові дослідження.

Скільки материків, стільки й частин світу

Сьогодні відповідь на питання “скільки на Землі материків, і як вони називаються?” знає навіть школяр. Дуже легко запам’ятати – найбільший материк починається на букву “Е”, а всі інші починаються з першої літери алфавіту.

Частин світу стільки ж – шість. Правда, Євразія займає відразу дві частини світу: Європу та Азію, а ось Північна і Південна Америка навпаки, об’єдналися в одну під назвою Америка.

Материк Австралія відноситься до частини світу під назвою Австралія та Океанія, інші частини світу – Африка і Антарктида – носять ту ж назву, що й однойменні материки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button