Здоров'я

Скільки ударів серця відведено вам?

Астронавтові Нілу Армстронгу приписують такі слова: «Я вірю, що кожній людині відведено кінцеве число ударів серця. І я не збираюся витрачати свої на фізкультуру». Звичайно, Армстронг такого не говорив — хоча б тому, що був астронавтом, а вони не нехтують фізичними вправами. Але що щодо слів про «кінцеве число»? Це, очевидно, правда. Номер вашого останнього серцевого скорочення не записаний у Книзі Долі, але залежність між швидкістю серцебиття і очікуваною тривалістю життя абсолютно точно існує.

У 2013 році група данських дослідників опублікувала в журналі BMJ Heart статтю з результатами 16-річного дослідження здоров’я 5200 осіб. Дані про фізіологічні показники 2800 з них були досить докладними, щоб робити висновки. З цих двох тисяч восьмисот чоловік третина не дожила до завершення дослідження.

Вчені розділили учасників дослідження на групи в залежності від пульсу в стані спокою і виявили кореляцію між цим показником і тривалістю життя. [box type=”info” ]Чим частіший пульс у стані спокою, тим вищий ризик померти молодим, підсумували дослідники. Якщо в хвилину серце скорочується 71-8 – раз, шанс зупинитися у нього на 51% вище, ніж у серця, яке б’ється з частотою менше 50 разів на хвилину. При пульсі від 81 до 90 ризик вище вдвічі, за 90 — втричі, навіть якщо інші фізіологічні показники — холестерин, цукор в нормі.[/box]

Тривалість життя залежить від частоти серцебиття не тільки у людини, але і взагалі у всіх, у кого є серце. Ось на цьому сайті наочно порівнюється частота серцевих скорочень різних тварин; можна порівняти себе з китом (6 ударів в хвилину) або з хом’яком (450 ударів в хвилину). Середня людина проживає близько 70 років, середній людський пульс — 60-70, перемножучи, отримуємо близько 2 мільярдів ударів серця.

Серце курки б’ється часто — 275 ударів в хвилину, і живе вона всього 15 років, що дає ті ж 2 мільярди скорочень серцевого м’яза. А ось китам відведено майже вдвічі менше ударів серця: незважаючи на дуже неквапливе серце, живуть вони трохи довше людей. Та ж арифметика зі слонами: 70 років життя, пульс — близько 30. Нам, мабуть, пощастило. Сердечко маленького хом’ячка (450 ударів в хвилину) теж розраховане всього на мільярд скорочень, їх вистачає на три роки його короткого життя.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments