Головна / Здоров'я / У пошуках ліків від старості: голодувати, пити вино або видаляти кишечник?

У пошуках ліків від старості: голодувати, пити вино або видаляти кишечник?

Питання, що стосуються продовження життя, завжди турбували людство. Пошуком ліків від старості займалися ще шамани, жерці і алхіміки. З часом це повністю перейшло на плечі наукового та медичного співтовариства. Ми вам розповімо про три цікавих теорії, на підставі яких, можливо, буде створено довгоочікуваний «еліксир молодості».

Низькокалорійна дієта – ключ до довголіття

На сьогоднішній день ученим співтовариством висувається кілька теорій, що пояснюють можливі причини і фактори збільшення тривалості життя. Найбільш обґрунтованою вважається ідея продовження життя за допомогою низькокалорійної дієти. На цю тему вже проведено масу експериментів як на мухах-дрозофілах, так і на мишах і щурах. Дослідження на тваринах показують, що голодування і зменшення калорійності добового раціону харчування може збільшити тривалість життя на 30%, що, погодьтеся, не мало.

Подібні дослідження зараз проводяться і на людях. Близько сотні добровольців погодилися урізати свій раціон харчування на 30%. Спостереження за ними йде вже кілька років, і висновки можна буде робити вже через 10-15 років. Проте вже зараз всі учасники експерименту відзначають, що при урізуванні калорійності раціону харчування вони стали почувати себе краще, а енергії з’явилося, як не дивно, значно більше.

Можливо, цей феномен допоможе вченим розкрити молекулярні механізми, які використовуються при голодуванні і зменшення калорійності харчування. На цій основі можуть бути створені препарати або харчові добавки, регулярне вживання яких допоможе продовжити життя. Але поки такі таблетки не створені, тому єдино вірним способом збільшення тривалості життя залишається помірність в їжі та періодичні курси голодування.

Вино збереже молодість і зміцнює здоров’я

Ні для кого не секрет, що помірне вживання натурального червоного вина дуже корисне для організму. Неодноразово доводилося, що один келих червоного вина на добу – це прекрасна профілактика атеросклерозу, серцево-судинних захворювань і навіть раку. А оскільки атеросклероз і інші серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності по всьому світу, то не важко зробити висновок про те, що профілактика цих хвороб дозволить на кілька років збільшити тривалість життя.

Цілющі властивості червоного вина головним чином зумовлені наявністю флавоноїду ресвератролу, що володіє потужними антиоксидантними властивостями.

Експерименти на тваринах показують, що ресвератрол активує роботу генів, які відповідальні за синтез білків, що перешкоджають старінню. На основі ресвератролу вже створені харчові добавки, які, можливо, допоможуть людині прожити довше. На даному етапі ці засоби проходять випробування, оскільки у ресвератролу можуть бути побічні дії, які потрібно вивчити.

 

Видалення товстого кишечника – застаріла теорія з сучасним акцентом

Вчений Ілля Мечников у свій час висунув цікаву теорію, згідно якої людина старіє через згубний вплив мікроорганізмів, що населяють кишечник. Вчений вважав, що звільнена від цих мікроорганізмів, можна істотно продовжити молодість і тривалість життя. Більш того, Мечников навіть висловлював ідею про видалення товстого кишечника – як джерела шкідливої мікрофлори і гнильних процесів.

В даний час ця теорія не витримує ніякої критики, оскільки вченим стало багато відомо про позитивну роль кишкової мікрофлори. В той же час все більше уваги вчених-геронтологів викликає якраз кишечник і його мікрофлора. З’являється все більше фактів і доказів про те, що мікрофлора кишечника має найважливіше значення у підтримці здоров’я і довголіття. Препарати, спрямовані на нормалізацію мікрофлори, можливо, можуть бути розглянуті в якості одного з компонентів способу життя (або лікування), необхідного для того, щоб людина жила як можна довше.

Натхнення: www.likar.info