Земля

Скільки видів тварин зникне в XXI столітті

Здається, Грета Тунберг не дарма била на сполох кілька років тому. Нова робота американських дослідників припускає, що менше ніж за сто років на нашій планеті може зникнути значна частина відомої нам живності. І так, все через кліматичну кризу.

Група вчених з Університету Міннесоти, США опублікувала роботу, в якій передбачається, що до 2100 року мало не кожен третій вид на планеті Земля або вимре, або опиниться під серйозною загрозою зникнення. Більший ризик – у рослин і комах.

Всьому виною кліматична криза через життєдіяльність людини, зростання населення планети і прогресуюча втрата біорізноманіття.

University of Minnesota / Frontiers in Ecology and the Environment.

Команда провела опитування, запросивши до участі експертів з усього світу, і отримала 3331 відповідь від вчених, які вивчають біорізноманіття в 187 країнах, що охоплюють всі основні групи видів, середовища проживання та екосистеми. Дослідження є одним з перших, в якому зібрана інформація від тисяч міжнародних експертів з біорізноманіття, які надали географічні та демографічні дані.

University of Minnesota / Frontiers in Ecology and the Environment. Опитування показало, що щонайменше один мільйон видів тварин і рослин нині знаходяться на межі зникнення, і 10% з них складають комахи.

Ной Грінвальд, директор зі зникаючих видів в некомерційному центрі біологічного різноманіття, назвав цифри “дуже тривожними”. “Знадобилося багато років, щоб зміна клімату стала серйозною проблемою для домогосподарств”,сказав Грінвальд в ЗМІ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button