Земля

Вчені назвали точку неповернення глобального потепління

Американські вчені прийшли до висновків, що Земля досягне «точки неповернення» клімату до 2047. Результати їхнього дослідження опублікував авторитетний науковий журнал Nature.

Дане припущення висунули вчені Університету Гаваїв у Маноа. Йдеться про явище, коли середня температура найхолоднішого року перевищить середню температуру самого жаркого літа за 145-річний період – з 1860 по 2005 рік.

Правда, в той час, як в масштабах планети зміни клімату, згідно з прогнозами вчених, стануть незворотними через 34 роки, для одних регіонів ця дата може наступити значно раніше, для інших – пізніше. Так, наприклад, «точка неповернення» жителів Мехіко (столиця Мексики), за їх припущеннями, повинна настати вже в 2031 році. Але першими незворотні наслідки відчують на собі жителі індонезійського міста Манокварі – їм залишилося «чекати» тільки сім років.

Так, в опублікованому дослідженні повідомляється, що населення тропіків відчують кліматичні зміни набагато раніше жителів північних широт. Зокрема, в Москві подібна «точка неповернення», на думку американських кліматологів, настане лише до 2063.

Експерти відзначають, що передбачувані природні процеси найбільше вдарять по тропічним зонам, оскільки в цьому регіоні дуже багата флора і фауна, і навіть незначні коливання клімату призведуть до серйозних змін екосистеми. При цьому, глобальні зміни можуть спричинити зникнення цілих видів тварин і рослин.

Але головною проблемою глобального потепління залишається негативний вплив на людину, оскільки до 2050 – их років гостро відчутною стане проблема питної води. В результаті міграцій населення Землі загостриться конкуренція за природні ресурси, далі – військово – політичні конфлікти, що і закинуть людство в епоху глобальної геополітичної нестабільності.

Також у дослідженні виділені головні епіцентри кліматичних змін. Вчені говорять, що найбільш негативні фактори проявляться в Південно-Східній Азії, Західній та Центрально – Східній Європі, на сході Південної Америки (переважно в Бразилії та Уругваї ) і на півдні Австралії, в тому числі і на острові Тасманія.

Натхнення: www.eurosmi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button