Земля

Вчені з’ясували, звідки в Європі з’явилися таргани

Єдиний для Європи та Африки тарган, можливо, почав свій еволюційний процес в Північній Америці. До такого висновку вчені дійшли на підставі нової знахідки викопних останків.

Більше 70 видів тарганів з роду Ectobius в даний час різко повзають по Європі та Африці. Це найпоширеніші таргани в цій частині світу. Вони досягають в довжину від 0,6 до 1,3 см , тобто значно менші американських тарганів (Periplaneta Americana), які можуть виростати до 4 см завдовжки. Останні – справжня чума для великих і малих міст Сполучених Штатів.

tarhan_resized

Дослідники раніше вважали, що вид Ectobius вперше з’явився в Європі та Африці, а потім активно заселив весь регіон не менше 44 млн років тому. Підставою для такої гіпотези слугували зразки, що збереглися в балтійському бурштині цього періоду.

Тепер дослідники з Словацької академії наук виявили на північному заході Колорадо скам’янілості чотирьох різних видів Ectobius, чий вік сягає 49 млн років. Дана знахідка відсуває час першої появи цих комах на Землі приблизно на 5 млн років, а місцем їх походження можна вважати сучасну територію Сполучених Штатів, а не Старий Світ.

Стародавні види, які виявляються в осадових породах, починаючи з теплої, вологої геологічної епохи, відомої як еоцен відтоді вимерли, з причин, які залишаються неясними для дослідників. Проте, за останні 70 років або близько того, принаймні, чотири різних види Ectobius зробили зворотний шлях, з’явившись в різних частинах Сполучених Штатів і Канади.

“Завжди передбачалося, що ці чотири види – новачки були найпершими Ectobius, які колись жили в Північній Америці, – відзначає один з авторів дослідження Конрад Лабандейра з Національного музею Смітсонівського інституту природної історії. – Але відкриття, зроблене в Колорадо, доводить, що родичі цих ” європейських ” тарганів були тут майже 50 млн років тому “.

Три з чотирьох нових видів досі не описані докладно, оскільки вони погано збереглися в породі. Найкраще пережив всі етапи еволюції вид, що отримав назву Ectobius kohlsi на честь відомого збирача копалин Девіда Колсі, який надав Департаменту палеобіології Смітсонівського інституту вищеназвані зразки поряд з майже 150 тис інших скам’янілостей комах.

Дослідники проаналізували 21 зразки Е. kohlsi і змогли ідентифікувати їх як членів роду Ectobius на основі чіткого забарвлення і типу візерунків крила цієї групи. Вид Е. kohlsi – найменший з чотирьох стародавніх видів, довжина тіла цих тарганів не перевищує одного сантиметра, а ширина складає всього 0,25 см, повідомляють дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


5 Коментарів

  1. лучшеб они выяснили из какого говна кацапов слепили..людей из глины это как бы известно..

  2. Тараканы появились в Европе после того,как туда приехали активисты и лидеры Евромайдана,скоро там появятся вши, чесотка и др. Социальные болезни распространяются только опустившимися людьми-это высоко научный факт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button