Всесвіт

Скотт Келлі: «Ми не розуміємо впливу космосу на організм людини»

Астронавт Скотт Келлі заявив, що перебування в космосі має на астронавтів «постійний вплив, який ми просто повністю не розуміємо». Келлі, який повернувся з річної місії на МКС упевнений, що спочатку треба вивчити вплив космічного середовища на людину, а вже потім організовувати тривалі космічні подорожі.

8ae9f84be2e1d23bbc083458f75951c0

В якості прикладу побічної дії космосу астронавт привів вплив монооксиду вуглецю і радіації, проблеми із зором і втрату кісткової і м’язової маси через низьку гравітацію. Скотт Келлі провів рік на МКС, щоб досліджувати довготривалий вплив космосу на людський організм. Його брат-близнюк Марк Келлі на Землі був контрольним примірником.

«Середовище, що оточує астронавтів у космосі, не схожа ні на що на Землі, — говорить Скотт Келлі. — Перебування в космічному середовищі має постійний вплив, який ми поки просто повністю не розуміємо».

Келлі детально розповів про те, як його шкіра стала чутливою і схильною до подразнень, так як він нічого не торкався в космосі майже рік, і як його ноги розпухли через зміни в гравітації. Також астронавт почав відчувати симптоми грипу.

Комітет з космосу, науки і технології США планує вимагати від НАСА довічної медичної страховки для всіх астронавтів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button