Всесвіт

Компанія Audi представила свій перший місяцехід

Одного разу це повинно було статися. Доріг нашої планети великим автомобілебудівним компаніям стало недостатньо, і вони вирішили розробити щось таке, яке здатне пересуватися по поверхнях інших планет або для початку природного супутника Землі. Першим подібним проектом став місячний всюдихід Audi Lunar Quattro, який німецька компанія представила минулого тижня в рамках міжнародної автомобільної виставки в Детройті.

c742f92ec843478819ff08f1335283ae

Місяцехід отримав назву на честь знаменитої технології Quattro, якою позначають системи постійного повного приводу в автомобілях компанії. Lunar Quattro створений шляхом 3D-друку з титану і алюмінію. Зрозуміло, у компанії Audi було недостатньо досвіду в створенні подібних транспортних засобів, тому до розробки була залучена інша німецька компанія Part-Time Scientists, що займається дослідженнями в галузі космічних польотів і вантажоперевезень. Дві компанії спільно розробили місяцехід і протестували його в найбільш жорстких умовах в різних куточках нашої планети.

Lunar Quattro є учасником конкурсної програми Google Lunar XPrize, яка була запущена ще в 2007 році. Головним призом конкурсу є сума в 30 мільйонів доларів, проте, враховуючи сукупні доходи Audi, навряд чи вони роблять це заради цього призу. Основною метою конкурсу є агітація великих компаній до участі в розробці інноваційних технологій, які дозволять людству безперешкодно подорожувати на Місяць і за її межі. Місяцеходи від 16-ти різних виробників – це лише один з етапів, слідом за яким послідують і більш серйозні проекти.

Місяцехід Audi забезпечений безліччю камер, сонячними панелями і, зрозуміло, фірмовим повним приводом Quattro. Планується, що місяцехід після доставки на поверхню супутника Землі зможе під управлінням операторів проїхати до 500 метрів по місячної поверхні, попутно відсилаючи додому численні фотографії. Мета не те щоб дуже амбітна, але, враховуючи, що людина протягом останніх 40 років не ступала на поверхню Місяця, а китайський місяцехід Юйту практично повністю вийшов з ладу, можна вважати успіхом навіть подібне досягнення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button