Здоров'я

Виявилося, в епідемії ожиріння винен лише один тип їжі

Як виявилося, нам усім просто потрібно більше білка! 

Оброблені харчові продукти ніколи не були фаворитами дієтологів, а останні дослідження лише підтверджують той факт, що така їжа — основна причина ожиріння в західному світі.

Image by DanaTentis from Pixabay

Нове дослідження узгоджується з “теорією білкового важеля”. Вона була розроблена професорами Сіднейського університету Девідом Раубенхаймером і Стівеном Сімпсоном ще 18 років тому.

Ідея полягає в тому, що оскільки людський організм природним чином прагне шукати і споживати білок, ми схильні продовжувати їсти до тих пір, поки наша щоденна потреба в ньому не буде задоволена. На жаль, оброблені та рафіновані продукти, які складають більшу частину західної дієти, містять мало білка. В результаті ми їмо велику кількість цих продуктів, які багаті жирами та вуглеводами, щоб задовольнити наші потреби в білках.

Для нового дослідження команда з Сіднея поставила собі за мету з’ясувати, наскільки гіпотеза про білковий важіль насправді працює. Для цього вчені проаналізували дані Національного обстеження харчування та фізичної активності, в якому були задокументовані дані про харчування та фізичну активність 9 341 дорослого австралійця в період з травня 2011 по червень 2012 року.

Серед іншого, було виявлено, що коли люди їли сніданок з досить низьким вмістом білка, вони, як правило, споживали більшу кількість їжі в наступні прийоми їжі. Цей висновок підтверджує гіпотезу, оскільки припускає, що люди намагалися задовольнити свої потреби в білках, вживаючи більше їжі протягом дня.

Також було помічено, що коли люди їли сніданок з великою кількістю білка, їх споживання їжі було нижчим при наступних прийомах їжі. Крім цього, люди, які з’їдали білковий сніданок в результаті споживали менше висококалорійних продуктів з високим вмістом насичених жирів, цукру і солі пізніше протягом дня.

Вчені підсумовують, що їхня робота підтверджує центральну роль білка в епідемії ожиріння, що має значні наслідки для глобального здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments