Технології

Смартфон вперше підключили до супутника. Це зробить зв’язок доступним з будь-якої точки

Американська компанія Lynk успішно під’єднала звичайні мобільні телефони до супутника, щоб в майбутньому почати надавати зв’язок навіть в місцях без веж.

Земля покрита вежами зв’язку нерівномірно, їх масова установка займе багато часу і буде дорого коштувати, тому інженери почали вивчати можливість підключатися з телефонів до супутників.

Американська компанія Lynk заявила, що почала досліджувати двосторонній зв’язок телефону і супутника. За час випробувань, які проходили в США, Великобританії й на Багамських островах, фахівці під’єднали до супутника кілька сотень мобільних телефонів.

Щоб виконати таке підключення, інженери розробили методи компенсації доплерівського зсуву, що виникає через швидкий рух супутника по орбіті. Пристрій можна увімкнути, якщо від супутника пішов сигнал у бік Землі до сигналу на широкомовному каналі управління.

Мобільний телефон прийме цей сигнал і відправить запит на підключення, далі супутник уточнить, чи є цей абонент в базі, якщо так, то він утворює постійний зв’язок.

Зараз Lynk запустила п’ять супутників, один з них брав участь в останніх випробуваннях. У планах компанії до 2023 року запустити близько ста супутників, щоб безперервно обмінюватися даними.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button