Технології

Інженери розробили сітку для вилучення чистої води з туману

Дослідники використовують металеву сітку зі спеціальним покриттям для вилучення води з туману і видалення забруднювачів навколишнього середовища.

Інженери з Інституту досліджень полімерів Товариства Макса Планка і Швейцарської вищої технічної школи Цюріха розробили технологію видобутку питної води з туману. Метод підійде для використання в зонах з браком джерельної або дощової води.

Інженери використовували мережу з дрібними осередками, зроблену з металевого дроту і покриту сумішшю полімерів і оксиду титану. Полімери підібрані таким чином, щоб краплі води оптимально лягали на сітку, а потім максимально швидко стікали в збірну ємність, щоб їх знову не здуло вітром. Оксид титану діє як хімічний каталізатор. Він руйнує молекули органічних забруднювачів, що містяться в краплях, роблячи їх нешкідливими.

Фотографія (зліва) і схематична ілюстрація (справа) металевої сітки з очищаючим покриттям. Фотографії: ETH Zurich, Max Planck Institute for Polymer Research

Після установки технологія вимагає мінімального обслуговування і не використовує електрику. Для роботи досить сонячного світла. Для відновлення діоксиду титану потрібно регулярне опромінення ультрафіолетом. Однак каталізатор економічний: пів години на Сонці вистачить, щоб він залишався активним протягом 24 годин.

Дослідники протестували систему в лабораторії і на невеликому пілотному заводі в Цюріху. Їм вдалося зібрати 8% штучного туману і зруйнувати 94% органічних сполук, які вони додали в туман. Серед них були наддрібні краплі дизельного пального і гормоноактивний хімікат бісфенол А.

Люди в посушливих регіонах вже використовують металеву мережу для збору води. Краплі туману конденсують на такій конструкції, стікають і можуть бути зібрані. Колектор площею всього кілька квадратних метрів в умовах густого туману дозволяє збирати до декількох сотень літрів води.

Але суттєвою проблемою є забруднення повітря: небезпечні і токсичні речовини накопичуються в краплях туману. У багатьох великих містах світу повітря настільки забруднене, що вода, зібрана з туману без очищення, непридатна для приготування їжі або пиття. Нова технологія вирішує цю проблему.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button