Технології

Таймери європейського стартапу допоможуть вберегти планету від астероїдів

Щоб захистити Землю від падіння астероїда або хоча б приготуватися до цієї події, необхідно точно знати траєкторію і швидкість руху об'єкта. Для цього латвійський стартап створює високоточні таймери, які допомагають датчикам реєструвати відбите від астероїдів сигнал

Співробітники стартапу Eventech виграли грант Європейського космічного агентства на розробку таймерів, які дозволять прогнозувати траєкторію найближчих астероїдів з високою точністю.

Сьогодні Земля практично беззахисна перед падінням астероїдів. Вчені часто не встигають помітити ці об’єкти до їх входу в атмосферу. Щоб заздалегідь розрахувати траєкторію руху астероїда, необхідно точно знати параметри його орбіти. Для цього спеціальне обладнання на супутнику вимірює швидкість об’єктів і спрямування їх руху.

Такі прилади посилають сигнал і вимірюють час, який проходить промінь після відбиття від об’єкта. Для роботи такого обладнання необхідні дуже чутливі таймери, здатні точніше відраховувати час, необхідний імпульсу світла, щоб пройти шлях до об’єкта і назад.

Саме такі високоточні таймери розробляє команда стартапу Eventech з Ризького технічного університету. Компанія вже виграла грант Європейського космічного агентства і тепер вироблятиме близько 10 приладів на рік. Датчики використовуються в обсерваторіях по всьому світу для відстеження руху астероїдів.

Тепер прилади стартапу хоче використовувати в своїй роботі NASA. В рамках проєкту по астероїдному захисту під назвою AIDA 22 липня 2021 року агентство запустить зонд вагою 500 кілограмів до астероїда Дідімос, щоб змінити його траєкторію руху. Через п’ять років NASA планує здійснити місію під назвою HERA, щоб подивитися, як відхилився астероїд після зіткнення з зондом.

Саме для місії HERA стартап Eventech і створює свої таймери. Прилади європейської компанії можуть записувати вимірювання з точністю до пікосекунди – однієї трильйонної секунди. Це дозволяє астрономам обчислювати відстань до об’єктів з точністю до двох міліметрів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button