Людина

Смартфони навчили визначати сп’яніння користувача по його ході

Дослідники зі Стенфордського університету провели експеримент і змогли довести, що можливості смартфона дозволяють визначити ступінь сп’яніння користувача по його ході. В майбутньому це допоможе уникнути п’яного водіння.

Image by Alexas_Fotos from Pixabay

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Journal of Studies on Alcohol and Drugs, смартфон може визначити, коли користувач випив забагато алкоголю, виявляючи зміни в його ході.

Для проведення дослідження вчені виміряли ходу 22 дорослих у віці від 21 до 43 років. Вони отримали алкогольний напій, який їм потрібно було пити протягом семи годин. Весь цей час з регулярними проміжками їм потрібно було проходити десять кроків вперед і назад з телефоном в кишені.

Пристрої вимірювали прискорення і медіолатеральні (з боку в бік), вертикальні (вгору і вниз) і передньо-задні руху під час ходьби учасників. Ці дані можна проаналізувати і зробити висновок про ступінь алкогольного сп’яніння користувача.

«У кожного з нас в кишені вже є потужні датчики, які ми постійно носимо з собою, куди б ми не пішли, — відзначили дослідники. — Нам потрібно навчитися використовувати їх, щоб вони служили громадській охороні здоров’я ».

Наявність інформації про алкогольне сп’яніння в реальному часі може бути важливим для того, щоб допомогти людям скоротити споживання алкоголю або запобігти вживанню перед водінням автомобіля. У майбутньому вони планують створити окремий додаток, який можна інтегрувати з програмами для розумних пристроїв.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»