Людина

Корисні звички можуть принести більше шкоди, ніж користі?

“Як немає абсолютно корисної їжі, або абсолютно корисного способу життя, так і немає нічого абсолютно шкідливого. За винятком таких речей, як наркотики, алкоголь, сигарети і ін. Будь-яка правильна поведінка, як тільки стає недоречною, тобто не до місця, то воно стає патологічно”, – каже лікар-психотерапевт Жіночого кризового центру Азад Ісазаде.

zvycky

“Але якщо людина конкретно ставить перед собою завдання, що вона повина намилити руки не менше семи разів, і після кожного контакту з яким-небудь предметом миє руки дійсно сім разів, а після шостого разу людина себе почуває невпевненою, то цей стан вважається неврозом нав’язливих станів. І таких прикладів чимало. У тому числі дуже корисні будь-які види спорту, але ми розуміємо, що надмірні навантаження можуть призвести до диспропорції фігури, серцевої діяльності, кісток та ін, наприклад, у професійних штангістів ріст невеликий, ноги нерівні, широкі плечі. У гімнастів високий зріст, вузький таз, широкі плечі. Кожен вид спорту, якщо він стає професійним, веде навіть до зміни скелета людини. Відповідно, це стосується й інших речей”, – каже лікар- психотерапевт.

Читайте також: Чим звички багатих людей відрізняються від звичок бідних

Водночас А.Ісазаде зазначив, що все це в міру нормально, при надмірному захопленні це може привести до певних наслідків. Але людина повинна розуміти, що немає і норми. Поняття норми відносно. Все має бути в співвідношенні з певними еталонами в суспільстві, які сьогодні можуть бути сталими, а завтра змінитися.

За його словами, нормою вважається те, що робить людина для свого комфорту, і це не порушує комфорту оточуючих.

Берегти здоров’я поступово стає правилом хорошого тону. Ми захоплені боротьбою з калоріями і вірусами, але, як всі захоплені люди, часом не помічаємо очевидних “перегинів”. Зверніть увагу на деякі корисні звички -чи завжди вони вони приносять користь?

Дезінфікуючі засоби для рук

Гігієна насамперед, чи не так? Однак не варто переборщувати і ретельно мити руки з використанням ефективних засобів дезінфекції після кожного контакту з зовнішнім світом. Якщо тільки ви не співробітник інфекційної лікарні, для підтримки чистоти рук цілком достатньо звичайного мила і чистої води.

Як показали недавні дослідження, ефективні дезінфікуючі засоби з триклозаном допомагають вірусам і бактеріям боротися з антибіотиками, підвищують їх опірність. Це твердження стосується і антибактериального мила. Якщо є необхідність в ефективній дезінфекції шкіри, то краще використовувати традиційний спирт. Його 55 %-ний розчин здатний знищити до 98 % бактерій.

Чищення зубів після їжі

На перший погляд підтримку чистоти порожнини рота за допомогою зубної щітки і пасти – справа свята. Проте слід врахувати, що в деяких випадках краще не поспішати і трішки почекати. Кислота, що міститься в їжі, послаблює зубну емаль, яку в такому “розслабленому” стані не варто енергійно механічно терти зубною щітккою. Відкладіть чистку зубів “на потім”, а для видалення залишків їжі просто прополощіть рот.

“Голодне” харчування

Деякі жінки впевнені, що, відмовляючись від сніданку і обмежуючи себе під час обіду, вони рятують себе від ненависних калорій. На жаль, не такі вже вони й дурепи, ці калорії. Від них просто так не позбутися. Чим менше їси, тим більше хочеться. Крім того, голодна людина відчуває стрес і стає дратівливою, їй просто необхідні позитивні емоції.

Читайте також: Шкідливі соціальні звички

Звідки їм узятися? Пригнічена весь день потреба в їжі ввечері “виривається назовні”, організм “бере своє” і тихо радіє … Вода в пляшках часом залишає бажати кращого. Найпростіший вихід – користуватися фасованою водою в пластикових пляшках. Але зазвичай бутильована вода не містить фторидів, що захищають зуби від карієсу. Замість води з пляшки краще заповнити стакан фільтрованою водопровідною водою.

Кардіотренування

Кардіотренування (спортивні вправи з помірним навантаженням для тренування серцево-судинної системи) багато хто вважає прекрасним інструментом для боротьби із зайвою вагою і для підтримки тіла в тонусі. До пори до часу це дійсно так. Але поступово організм звикає до корисної процедурі і спалює жирів все менше. Щоб не дозволяти тілу філонити, корисно виконувати різні вправи, в тому числі і силові. Крім того, як тільки ефективність занять зросте, регулярні силові тренування наростять м’язову масу, що, в свою чергу, призведе до більш інтенсивного спалюванню жирів.

Харчові добавки

Мінерали і вітаміни тілу необхідні, однак “без фанатизму”. Більше не завжди краще. Беручи без розбору препарати, можна завдати собі істотну шкоду. Надлишок вітаміну А токсичний для плоду, зайвий вітамін С викликає шлунково-кишкові проблеми, непомірний прийом вітаміну В6 може привести до ураження нервової системи. Контролюйте кількість прийнятих вітамінів і мінералів і по можливості віддавайте перевагу натуральним продуктам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button