Людина

Секс в космосі може бути смертельно небезпечним

Космічні туристи, які збираються летіти в космос, щоб ні в чому собі там не відмовляти, будуть розчаровані. В результаті недавнього дослідження було виявлено, що секс в космосі може серйозно нашкодити людському здоров’ю, що не виключає летального результату.

Експерименти з рослинами показали, що зміни гравітації можуть пошкоджувати клітини організму, що здатне призвести до виникнення небезпечних для життя захворювань. Чутки про те, що після повернення на Землю у космонавтів виявляли різні серйозні недуги, ходять уже десять років. Тим не менше НАСА і російське аерокосмічне агентство наполегливо спростовували цю інформацію.

1-24-03-2015-600-271

Тепер же вченим вдалося встановити, що перебування в умовах нульової гравітації здатне негативно впливати на процеси, пов’язані з розмноженням, а також викликати захворювання мозку і навіть рак. Дослідники з’ясували, що сила тяжіння впливає на переміщення речовин по клітинам, яке забезпечує зростання і функціональність чоловічого репродуктивного органу – пилкової трубки. Біолог університету Монреаля Аня Гейтман заявила, що в рослин, подібно людям, спермії доставляються в яйцеклітину через циліндричний інструмент.

Читайте також: Космічні польоти викликають збій в імунній системі людини

«На відміну від інструменту доставки у тварин, механізм, що використовується рослинами, складається з однієї клітини. При цьому під час кожного акту доставки виділяються лише дві спермії, – говорить вона. – Наші дослідження пропонують нові висновки про те, як еволюціонувало життя на Землі, і мають величезне значення для людського здоров’я. Справа в тому, що виникнення заторів в таких каналах, які також присутні в клітинах людини, може призвести до розвитку таких захворювань, як рак або хвороба Альцгеймера »

Внутрішня частина клітин тварин і рослин схожа на велике місто, де присутні фабрики – так звані органели, які відповідають за вироблення енергії та утилізацію відходів. Мережа внутрішньоклітинних каналів забезпечує зв’язок між цими «фабриками» і доставку вантажів всередині клітини, а також на території її зовнішнього середовища. Клітини рослин мають систему таких каналів з особливо високим рівнем інтенсивності. Професор Гайтман, чиє дослідження було опубліковано в журналі PLOS ONE, заявляє:
[ads2]

«Дослідники вже знали, що люди, рослини і тварини еволюціонували під вплив гравітації Землі, так як були здатні її відчувати. На даний момент ми продовжуємо вивчення того, як на процеси, що проходять з клітинами людей і рослин, впливає більш інтенсивна гравітація, або гіпергравітації, яка може бути знайдена на більш великої планеті. Вивчаємо ми вплив і мікрогравітації, яка за своїми властивостями нагадує умови в космічному судні. Процеси транспортування речовин усередині клітин особливо чутливі до перебоїв з силою тяжіння, що призводить до суттєвих наслідків для функціонування клітин. Наскільки сильно зміни гравітації впливають на такі процеси, нам ще належить з’ясувати »

В ході тестів клітини рослин були поміщені у велику центрифугу разом з камерою, вбудованою в мікроскоп. Камера дозволила вченим стежити в реальному часі за тим, що відбувається з клітинами в процесі зміни гравітації, які генерувала машина. Лікар Юссеф Чеблі, що брав участь в експерименті каже:

«Завдяки можливостям, які надало нам Європейське аерокосмічне агентство, я зміг визначити те, як гіпергравітації і симулювана мікрогравітація вплинули на міжклітинний обмін речовин в пилкової трубці, що стрімко роздулася. В якості моделі ми вибрали пилок (носія чоловічих сперміїв) у зв’язку з його ключовою роллю в репродукції рослин і сільськогосподарських культур, а також з причини її надзвичайно високого зростання. Це означало, що за впливом гіпергравітації на пилок ми могли спостерігати протягом лічених секунд »

Вчені позначили деякі конкретні структури всередині клітин, що дозволило простежити за тим, як переміщаються компоненти і як пересування речовин по клітинах змінюється залежно від стану сили тяжіння. Доктор Чеблі заявив:

«Ми виявили, що в умовах гіпергравітації внутрішньоклітинний рух помітно ускладнюється, причому гіпер- і мікрогравітація чинять негативний вплив на століттями налагоджений механізм росту клітин. Це дозволяє нам не тільки зрозуміти основні принципи роботи репродуктивних механізмів у рослин, але ще важливіше – з’ясувати, як внутрішньоклітинні механізми транспортування речовин реагують на зміни сили тяжіння. Наші висновки безпосередньо пов’язані і з людьми, оскільки такі умови можуть надати на них аналогічний вплив. Мова, наприклад, йде про нейрони, в яких передача речовин на велику відстань відіграє ключову роль »

Хоча люди подорожують в космосі вже більше 50 років, навряд чи поки їм приходило в голову займатися сексом в космосі, навіть незважаючи на те, що з 1983 року в гендерному складі експедицій з’явилося різноманітність. НАСА не вводить прямої заборони на інтимні стосунки в космічному судні, що обертається навколо Землі на швидкості близько 20 000 км / год, однак його кодекс поведінки вимагає підтримки «довірчих відносин» і «високих стандартів професіоналізму». Однак рано чи пізно секс за межами нашої планети обов’язково станеться, оскільки заплановані подорожі на Марс будуть тривати по кілька років, і таке тривале утримання навряд чи буде комфортним для учасників місій.

Читайте також: Сучасні технології впливають на сексуальні відносини

До того ж секс повинен буде стати неминучою частиною життєдіяльності мешканців баз на Місяці або Марсі, особливо якщо мета таких місій полягає у створенні самодостатніх позаземних колоній. Ну а поява приватних космічних суден неминуче викличе зростання кількості бажаючих усамітнитися в таких екзотичних умовах.

Приміром, компанія Virgin Galactic вже наступного року планує почати регулярні туристичні польоти на орбіту Землі. За чутками, неназвана порностудія вже уклала з власником компанії Річардом Бренсоном контракт на 1 мільйон доларів, який дозволить зняти перший в історії порнофільм на навколоземній орбіті.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button