Відео

Смерть клітини, зараженої туберкульозом, показали на відео

Вчені досі не можуть зрозуміти, як бактерія, що викликає туберкульоз, атакує імунну систему організму — це робить лікування не таким ефективним. Норвезькі фахівці вперше змогли зняти, як інфекція вбиває клітини і розповсюджується по всьому організму.

© NTNU

Група дослідників з Норвезького університету природничих і технічних наук (NTNU) знімала заражені клітини 24 години і побачила, як вони гинуть. Бактерії, що потрапили в них, починають швидко розмножуватися і розривають їх зсередини, а потім поширюються по всьому організму, викликаючи запалення, яке пошкоджує легеневу тканину. Людина починає кашляти і тим самим поширює інфекцію.

«Бактерії працюють в двох режимах: в одному вони діляться і розмножуються, ховаючись всередині клітини, в якій живуть, в іншому — вириваються і заражають здорові тканини», — розповідає професор Хелен Фло з Центру молекулярних досліджень запалення NTNU.

 

Процес загибелі клітини / ©NTNU

Крім того, виявилося, туберкульозна паличка здатна довго жити в тілі, обманюючи імунну систему: вона ховається всередині макрофагів, які, по суті, повинні її знайти і вбити.

Модель бактерії всередині макрофага / ©NTNU

Вчені впевнені, що їх відкриття допоможе створити новий тип лікування. «Воно могло б контролювати загибель клітин і пошкодження тканин, викликане бактерією. У поєднанні з антибіотиками цей спосіб став би вкрай ефективним», — говорить Фло.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть