Відео

Сотні птахів загинули, врізавшись в хмарочос у Техасі (відео)

Міста з їх забрудненням, яскравими вогнями і шумом часом стають небезпечними не тільки для жителів, але і для тваринного світу, які вільно чи мимоволі стикається з міським середовищем. А якщо спостерігаються ще несприятливі погодні умови, то збіг усіх цих факторів може призвести до трагедії.

На початку травня на землі біля найвищої будівлі в Галвестоні (Техас) люди виявили сотні мертвих і вмираючих птахів. Серед них переважали смерекові лісові співуни, іволги, горихвістки. Після підрахунку виявилося 395 особин, що належать до 25 видів.

Після перезимівлі велика зграя птахів перетнула Мексиканську затоку і прямувала на північ до місць звичного гніздування. Над південним штатом стояла негода: йшов дощ і спостерігався штормовий вітер. Тому зграя летіла нижче, ніж зазвичай. При цьому мабуть потрапила в сильний повітряний потік. На їх шляху виріс хмарочос, освітлений яскравими вогнями…

Як припускають орнітологи, в темряві птахи взяли ілюмінацію за місячне світло. Із сотень пернатих, які зіткнулися з 23-поверховою будівлею, вижили тільки три птахи. Тіла птахів відправили в університетські лабораторії, де дослідники перевірять їх на здоров’я, візьмуть ДНК. Експерти прокоментували, що травнева трагедія в Техасі стала найбільш масовою загибеллю птахів як мінімум за 10-річний період. Вони звернулися до влади мегаполісів і великих міст з проханням приглушувати світло офісних хмарочосів ночами хоча б на час міграції пернатих, повідомляє “The Huffington Post”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button