Відео

У Китаї народилося кошеня з двома мордами (відео)

На південному заході Китаю в місті Чунцин через рідкісну генетичну мутацію на світ з’явилося кошеня з двома мордами. Природа подарувала дитині додаткові рот і ніс і дві пари очей! На одній морді кошеня переважає біле хутро, а на інший — темне.

https://youtu.be/eht5ipU5hJo

За повідомленнями, новонароджене прожило лише два дні. Це звичайний результат для кішок з цим рідкісним генетичним порушенням, яке вже зустрічалося раніше і отримало назву «кішки Януса» на честь міфологічного римського дволикого бога.

Найвідоміша в світі дволика кішка носила ім’я Френк Луї. Вона прожила цілих 15 років і померла в 2014 році, потрапивши в Книгу рекордів Гіннеса як унікальна довгожителька у своєму роді.

В інтерв’ю 2014 року про цю знамениту кішку Леслі Лайонс, спеціаліст з генетики кішок в Департаменті ветеринарної медицини та хірургії Університету штату Міссурі, пояснила, що причина генетичної мутації, через яку кішки народжуються з двома обличчями, не зовсім зрозуміла, але, ймовірно, пояснюється тим, як розвиваються кошенята в утробі матері.

Як вважають вчені, у кішок Януса незвично високі рівні білка SHH, який управляє розвитком основних рис обличчя. У лабораторних тестах курячі ембріони, яким штучно вводили високі рівні SHH, народжувалися з двома дзьобами і чотирма очима.

Відомі й інші випадки котячої лицьової мутації. Так, у 2012 році широке поширення отримали фото і відео кішки на прізвисько Венера, одна половина обличчя якої була чорною, а інша — рудою.

Кішки — не єдині тварини, які народжувалися дволикими. Будь-який ссавець схильний до генетичної мутації, але доля таких індивідів, як правило, сумна. У дикій природі вони стають легкою здобиччю для хижаків або відчувають труднощі з харчуванням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button