Всесвіт

Стало відомо більше про сонячну атмосферу

Завдяки даним зонда HERSCHEL Європейського космічного агенства, вченим вперше вдалося виміряти кількість гелію в сонячній атмосфері.

NASA

Ці дані важливі для розуміння того, як функціонує сонячна атмосфера, а також сонячний вітер – постійного потоку заряджених частинок, які потрапляють, в тому числі і на Землю.

Завдяки вимірам і зображенням з високою роздільною здатністю, які були зроблені в період з 2009 по 2013 за допомогою HERSCHEL і даними зонда SOHO, вчені з Туринської астрофізичної обсерваторії та Інституту космічної астрофізики у Франції вважають, що гелій розподілено нерівномірно в сонячній атмосфері. Наприклад, в екваторіальному районі його дуже мало, а в районах середніх широт – набагато більше. На думку дослідників, ці розбіжності можуть бути пов’язані з магнітним полем Сонця і швидкістю сонячного вітру в його короні, яка може змінюватися.

У майбутньому вчені продовжать вивчення атмосфери Сонця, за допомогою автоматичного космічного апарату Solar Orbiter, створеного спеціально для спостереження за Сонцем.

NASA
Завдяки даним зонда HERSCHEL, вченим вперше вдалося виміряти кількість гелію в сонячній атмосфері.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments