Наука

Смертність від раку досягла 10 мільйонів людей у всьому світі

Вчені зі США дізналися, що з 2010 до 2019 року смертність від онкопатології у світі зросла до 10 мільйонів людей, а кількість випадків захворювань досягла 23 мільйонів.

На початку 2010-х років загальна кількість смертей від онкопатології становила 8,29 мільйона, а кількість нових випадків раку дорівнювала 18,7 мільйона. Про це розповідають дослідники з Інституту показників та оцінки здоров’я при Медичній школі Вашингтонського університету (США) у своїй статті, опублікованої у журналі JAMA Oncology.

Вчені оцінили тягар раку та тенденції його зростання у глобальному масштабі для 204 країн. Вони дізналися, що онкопатологія у 2019 році поступалася лише серцево-судинним захворюванням за кількістю смертей та втрачених років життя серед 22 груп захворювань та травм у світі.

Найагресивнішими видами раку виявилися патології трахеї, бронхів і легенів, рак товстої і прямої кишки, онкологія шлунка, молочної залози і печінки. Рак легенів став основною причиною смертності в 119 країнах для чоловіків і в 27 країнах для жінок.

Як з’ясували дослідники, до 2019 року смертність від онкопатології зросла до 10 мільйонів людей, а кількість випадків досягла 23 мільйонів. Хоча загальний тягар раку збільшився, глобальні стандартизовані за віком показники смертності та захворюваності знизилися на 5,9 та 1,1 відсотка відповідно.

Такий показник смертності за віком упав у 131 країні, а показник захворюваності — у 75 державах. При цьому вплив пандемії Covid-19 на смертність та захворюваність на рак, а також на його профілактику не враховували. Натомість автори проаналізували тягар онкопатології на основі соціально-демографічного індексу, складового показника доходу на душу населення, середньої освіти та загального коефіцієнта народжуваності для людей молодших 25 років.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button