Наука

Дослідники представили спосіб швидкого відновлення рослин

У науковій роботі опублікованій в журналі Development Cell, вчені розповіли про новий метод, за допомогою якого можна підштовхнути флору до регенерації, а не захисту. Зміна реакцій рослин за допомогою хімічної обробки призводить до того, що вони відновлюються набагато швидше.

Image by Hanna Gro? from Pixabay

У рослин, в разі порушення життєдіяльності, проявляються дві основні реакції: захист і регенерація. Вони можуть відростити пошкоджену ділянку або захиститися, виробляючи токсини, які відлякують тварин. Для того, щоб з’ясувати, відбуваються ці реакції послідовно або ж захист завжди передує регенерації, дослідники спробували маніпулювати біологією флори.

Вивчення ДНК резуховидки Таля (з сімейства капустяних) і кукурудзи показало, що білки, подібні глутаматним рецепторам рослин, при травмі почали посилювати захисний механізм. Такі білки працюють внаслідок надходження кальцію в клітини. Дослідники спочатку припускали, що кальцій сигналізує про початок регенерації, але потім виявили, що насправді клітини посилюють захист.

Для підтвердження гіпотези про те, що рослини поділяють реакції, команда використовувала спеціально адаптовану хімічну обробку. Кеннет Бірнбаум, професор біології Нью-Йоркського університету, з’ясував, що, хімічно зупиняючи відправку кальцію рецепторами, команда дослідників змогла на короткий час зменшити захисну реакцію і збільшити регенерацію.

“Теоретично, здатність збільшувати регенерацію може бути використана для підвищення стійкості основних сільськогосподарських культур до зміни клімату. Оскільки великий відсоток сільськогосподарських культур, таких як кукурудза або цукор, вже генетично модифіковані, хімічна модифікація тільки посприяла б тому, щоб зробити їх ще більш витривалими», — говорить Бірнбаум.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button