Наука

Дослідження: бджоли дотримуються соціальної дистанції для захисту від паразитів

Команда вчених представила нове дослідження — вона виявила, що бджоли використовують соціальну дистанцію, щоб не піддавати один одного ризику. При цьому вони розрізняють старих і нових комах.

Нове дослідження показало, що медоносні бджоли збільшують соціальну дистанцію, коли їх вулику загрожують паразити. Про це заявила міжнародна команда вчених з Каліфорнійського університету (США) і Університету Сассарі (Італія).

Дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, показало, що колонії медоносних бджіл реагують на потенційне зараження шкідливим кліщем, змінюючи взаємодію між родичами й збільшуючи соціальну дистанцію між молодими й старими бджолами. «Ми представили перші докази того, що медоносні бджоли змінюють соціальну взаємодію і спосіб пересування по вулику у відповідь на поширення паразита», — відзначили дослідники.

Вони додали, що бджоли є соціальними тваринами, оскільки вони користуються поділом обов’язків та взаємодією. Але тепер дослідники виявили, що якщо соціальні взаємодії збільшують ризик зараження, то бджоли балансують між ризиком і вигодою, збільшивши дистанцію між собою.

Порівнюючи колонії, заражені та незаражені кліщем, дослідники виявили, що взаємодії зустрічалися рідше в вуликах, де мешкали кліщі. Дослідники також помітили, що у відповідь на зараження старі бджоли переміщалися до периферії вулика, а молоді бджоли-годувальниці — до центру, щоб збільшити відстань між двома групами.

«Збільшення соціальної дистанції між двома групами бджіл в одній і тій же зараженій паразитами колонії являє собою новий і дивовижний аспект того, як медоносні бджоли еволюціонували для боротьби з патогенами й паразитами», — додали вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button