Людина

Сміх покращує навчання у малюків

Стимулювання малюка сміятися, поки ви навчаєте його чомусь новому, допомагає дитині вчитися швидше, кажуть вчені з Паризького університету Декарта.

e0357b550731ef2f087c8ad307a2181c

Немовлята у віці 18 місяців, які сміялися в ході отримання нової інформації, значно краще виконували когнітивні завдання згодом, ніж ті, чиє навчання не було пов’язано з гумором. За словами фахівців, подібний ефект може бути обумовлений позитивними емоціями, що впливають на певні хімічні речовини в головному мозку. Зокрема, позитивні емоції можуть впливати на вироблення допаміну і ендорфіну, які, в свою чергу, можуть впливати на процес навчання. Експерти стверджують, що позитивні емоції можуть поліпшити творче рішення проблем і сприяти когнітивній (психічній) гнучкості.

В ході дослідження психологів показали 53 малюкам, як дістати іграшкову качку з допомогою картонних граблів, при цьому 37 малечі показали гумористичну демонстрацію даного процесу, у якому дорослий кидав качку на підлогу і посміхався кожен раз, коли діставав її, в той час як для інших дітей процес демонстрації не містив елементів гумору. Було встановлено, що серед веселих дітей 93,7% використовували граблі, щоб дістати качку, в той час як тільки 19% дітей, які не сміялися в процесі навчання, були в змозі використовувати граблі.

Отримані результати показують, що сміх може бути стимулятором навчання навіть протягом другого року життя, підсумовують фахівці.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button