Фото

10 передових розробок в історії автопрому, які виявилися непотрібними

Найбільш тупикові технології в історії автопрому.
Новинки на ринку автомобільних технологій з’являються досить часто, але далеко не завжди навіть найбільш, здавалося б, передові технології, виявляються незатребуваними. У нашому огляді 10-ка технологічних рішень, які не прижилися в автопромі.

1. Джойстик в Saab

Джойстик в Saab
В кінці XX сторіччя шведська автомобільна компанія Saab намагалася замінити кермо у всіх автомобілях на джойстик управління на зразок штурвала, який використовується в авіації. Концепція цього нестандартного «керма» була в тому, щоб помістити на нього всі наявні елементи управління. У підсумку вийшло далеко не так зручно, як хотіли інженери.

2. 85-мильний спідометр

Обмеження швидкості на спідометрі.
Спідометр на 85 миль на годину або на 140 км/год так і не зміг прижитися в автопромі на початку 80-х років. Причиною тому стало те, що в США національним обмеженням швидкості руху було 55 миль в годину.

3. Модульні авто

Модульний автомобіль.
У четвертій чверті XX століття здавалося б почали набирати популярність модульні автомобілі – машини здатні завдяки не хитрим конструкціям змінювати свій клас, наприклад з універсалу на хетчбек. Ідея була хороша, але чомусь так і не змогла прижитися на автомобільному ринку.

4. Восьмитрекові касети

Восьмитрекові касети
До появи CD і DVD дисків в автомобілях використовувалися касетні магнітоли. На початку 60-х років касети для цих магнітол відрізнялися навіть від тих, що виробляли в 90-ті роки. Тоді в США з’явилися восьмитрекові плівки. На жаль, вісім пісень на одній касеті було занадто мало.

5. Tweel

Колеса з гнучким покриттям
Наприкінці XX століття в США розроблявся проект Tweel – колеса з гнучким покриттям. Це повинні були бути колеса без покришок, які могли б підлаштовуватися під фактуру місцевості. На жаль, ці м’які колеса виявилися дуже галасливими і абсолютно ненадійними.

6. Інжекторна система подачі палива

Інжекторна система подачі палива.
Можна запитати – чому ж інжекторна система подачі палива «тупикова гілка розвитку», якщо сьогодні це дуже популярна система. Відповідь дуже проста. Впроваджувати інжекторну систему в автопром почали ще в 60-ті роки минулого століття. Однак тоді, технологія виробництва таких двигунів була занадто дорогою для масового випуску. Сьогодні – все йде навпаки.

7. Ремені-блокатори

Ремені-блокатори двигуна.
У свій час в США з подачі уряду країни почали впроваджувати ремені безпеки, які блокують двигун до тих пір, поки він не застебнутий. Ідея не прижилася з двох причин. По-перше, ремінь можна було спокійно застебнути і не на водія. По-друге, система виявилася неймовірно чутливою, часто ламалася і блокувала авто без шансу завести.

8.Атомні автомобілі

Атомні автомобілі.
В 60-е роки XX сторіччя в США на тлі «атомного буму» навіть намагалися створити автомобіль на ядерному паливі. Проект був згорнутий після того, як інженери не змогли створити більш-менш безпечний мікрореактор.

9. Спливаючі фари

Спливаючі фари.
Цікаво, але чомусь спливаючі фари не змогли затриматися в автомобільному виробництві більше, ніж на 20 років. Сьогодні фари, що ховаються популярні хіба що у дизайнерів.

10. Карбюратори

Карбюраторная система.
Довгий час цей вузол живлення служив вірою і правдою автомобільній промисловості. Проте вже у 80-ті роки карбюраторні системи починають активно витіснятися інжекторними. Приводом для того стало формування нових міжнародних екологічних вимог до авто і розвиток мікрочіпів. Останнє призвело до здешевлення виробництва інжекторних систем подачі палива.

Натхнення: www.novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button