Різне

Сміттєві баки – зброя революції!

Що, знову!? Ні, на цей раз має відбутися революція екологічна. Така революція в Україні ще повинна статися, і в першу чергу це має бути революція свідомості. Алгоритм її простий:

  • активна частина громадян ініціює (якщо треба – змушує) дії влади в екологічному напрямку;
  • влада виконує вимоги громадянського суспільства, користується рекомендаціями активістів та вчених-екологів по збору та переробці сміття і організовує процес найоптимальнішим чином;
  • населення постійно контролює владу, в тому числі, як витрачаються суспільні кошти, і… дисципліновано виконує екологічні правила, встановлені для всіх без виключення. І не тільки виконує, а й активно змушує до їх виконання всіх, так би мовити, членів.

15-12-14-foto-550x414-1

Чистота в будинку, на вулиці, в парку, на вокзалі чи на пляжі починається з місць збору сміття і сміттєвих контейнерів. Ємності для збору сміття будь-якого типу – чи це невелика урна для парку, чи контейнер для збору пластикових відходів, чи герметичний бак для харчових відходів – все це можна знайти на та отримати консультації по придбанню і використанню.

Сучасні європейські контейнери для сміття, як правило, виготовлено з того самого переробленого сміття. Роздільний збір відходів – це коли окремо збирають пластик, окремо метал, окремо папір тощо – дозволяє легко переробляти дуже значну їх частину. Зокрема, пластик іде на виготовлення тих самих сміттєвих баків. Але не тільки. З переробленої вторинної сировини виробляють безліч речей. Це пляшки, банки, каністри, лотки, піддони, пакети, упаковка, етикетки, плівка, скотч, сітки, решітки, штучна трава тощо. І не тільки це. Майже 70% утеплювачів для одягу (той самий “синтепон”) виробляють зі вторинного пластику. Для виготовлення теплого светра з акрилових ниток, що мають добрі властивості, потрібно переробити всього 25 РЕТ-пляшок.

Читайте також: 

Звичайно, це ціла індустрія. Адже переробка навіть сортованого сміття – складна процедура, головною проблемою якої є сортування його типів. Але починається все зі сміттєвого контейнера, урни біля нашого будинку чи на зупинці, або ж у парку чи біля дверей установи. Причому ці контейнери – не просто пластикова чи металева скриня чи корзина. Це високотехнологічний та інженерно опрацьований виріб, який повинен естетично виглядати, бути міцним, стійким до механічних та хімічних пошкоджень, закривати доступ тваринам тощо. Все це потребує немалих витрат на конструювання та виробництво, а отже – ціна нових сміттєвих контейнерів немаленька. Що робити? Тонути в смітті?

Досвід Східної Європи показав: на початку реформ, коли грошей у бюджеті на все не вистачає, можна зробити чистими вулиці, парки, проспекти, двори та подвір”я за допомогою контейнерів, що були в ужитку в розвинутих країнах. Технології оновлюються. Вивільняється обладнання. І немає зовсім нічого погано в тому, щоб воно ще попрацювало. Розбагатіємо – зробимо свої, найкращі!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button