Земля

Чому собака – друг людини, а вовк – ні

Чому собака - друг людини, а вовк - ніСобака і вовк генетично дуже близькі, але собака стала «другом людини», а вовк – ні. Як вважають дослідники з Массачусетського університету в Амхерсті (США), вся справа в різному сенсорному досвіді, які проживають маленькі вовченята і щенята домашніх псів до того моменту, коли їм час соціалізуватися.

Як пишуть дослідники в журналі Ethology, і вовченята, і домашні цуценята отримують протилежні враження в один і той же час. Тобто розуміти запахи вони починають з двотижневого віку, звуки – з чотиритижневого, повноцінний зір формується лише на шостому тижні. Однак між вовченятами і цуценятами є різниця в так званому періоді соціалізації. Коли у домашнього цуценя настає цей період, він блукає і без страху знайомиться з оточенням: всякий новий об’єкт викликає в ньому цікавість, будь то людина, кінь або кішка. Дружнє ставлення, яке зароджуються в цей період, залишиться у собаки на все життя. А ось коли дослідницький період закінчується, всякий новий сигнал в першу чергу буде викликати настороженість і страх.

У вовченят теж є період соціалізації, але – важливо! – якщо у собак він починається в чотиритижневому віці, то у вовків – у двотижневому. Вовченята в цьому віці ще глухі та сліпі, і єдине, чим вони досліджують навколишній світ, – це ніс. Коли починають чути і бачити, перші ж слухові і зорові сигнали викликають у них страх і тривогу. Звичайні ж цуценята свого господаря, наприклад, в період соціалізації і бачать, і чують, а тому соціальні зв’язки з господарями (і, скажімо, з їх кішками) будуть міцнішими. Можемо констатувати, що у собак і вовків характер дорослої особини визначається дитячими враженнями – зовсім як у людини.

З цього випливає один побічний, але важливий висновок: якщо хочете, щоб ваша собака була відданою, починайте приділяти їй увагу з самого зародження, бажано, з першого місяця життя. З вовком також можна впоратися, та мабуть важко вирощувати двотижневого сліпого і глухого вовченя без допомоги його матері.

Важливо, отримані дані ще раз говорять про те, що справа не стільки в генотипі, скільки в його управлінні. Важливо не те, які гени працюють, а те, коли і в якій послідовності вони включаються.

Цікавої та змістовної інформації про морской конек ви зможете найти на сайті интересные  фотопутешествия.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button