Інтернет

Інтернет розвиває мислення

Інтернет розвиває мисленняСьогодні часто можна почути, що Інтернет шкідливий для нашого здоровя своїм електромагнітним випромінюванням, а також викликає неабияку психологічну залежність. Зокрема, в 2012 році залежність від Інтеренту була визнана Міжнародним співтовариством психологів та психіатрів в (DSM-IV) хворобою. Напротивагу цьому, нові дослідження американських вчених доводять, що високотехнологічні новинки корисні для розвитку людей. Завдяки комп’ютеру та Інтернету у людини стимулюються мозгові зони, що відповідають за мислення та прийнятя швидких рішень.

За допомогою вмілого використання Інтернету можна зупинити фізіологічні зміни в організмі, із-за яких в похилому віці робота мозгу сповільнюється. Напротивагу цьому, постійний перегляд телепередач, навпаки, веде до деградації.

Як пояснюють дослідники, при пошуку в глобальній мережі потрібної інформації в мозку відбуваються такі ж зміни, як при навчанні грі на музичному інструменті або вивченні іноземних мов. Коли людина цілеспрямовано шукає щось в Інтернеті, як, наприклад, фотографии на любые документы, її мозок розвивається подібно як при запам’ятовуванні іноземних слів і музичних звуків. Причому інтернет-стимуляція мозку навіть ефективніше від використання таких природних активаторів мозкової діяльності, як кава або чай. Головне – стежити, щоб навантаження була рівномірним, і робити регулярні перерви.

Щоб мозок запам’ятав інформацію, необхідно зосередитися на ній і не відволікатися на сторонню діяльність на кшталт розмов по телефону або читання реклами в Інтернеті. Учені постійно шукають шляхи вирішення проблеми погіршення розумової діяльності у літньому віці. За їх словами, за своїм розвитком мозок схожий на м’язи. Як відомо, якщо м’язи не тренувати, то вони слабшають. Те ж відбувається і з інтелектом, який теж потребує постійних розумових тренуваннях. Причому сучасні інформаційні технології забезпечують подачу інформації у вигляді образів, що сприяє її більш легкому та швидкому запам’ятовуванню. Головне в різноманітті інформації вибрати дійсно необхідне.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button