Поради

Сон дуже важливий для нашого здоров’я: факти, що підтверджують це

Відомо, що людина не може обійтися без сну чисто фізично, але який вплив цей процес надає на наше життя в її окремих частинах? Читайте тут, , щоб відчувати себе добре.

8 годин – норма сну

Всі знають пораду, яка говорить про те, що для підтримки нормальної життєдіяльності, людині потрібно на добу спати мінімум 8 годин. Лікарі та вчені з’ясували, що саме люди, які недостатньо сплять, і ті, хто сплять занадто багато, найчастіше хворіють, а роки їхнього життя значно коротші, ніж у людей, які мають певну норму сну. Недосипом вважається сон, що триває менше 6 годин. Пересип передбачає сон від дев’ятої години і довше.

Діти до 8-9 років повинні спати близько 11 годин, підліткам достатньо 10 годин на добу, а ось немовлятам рекомендується спати по 18 годин.

Ірландський професор вважає, що не можна точно сказати: недосип – причина проблем зі здоров’ям або наслідок, але, однак, обидва варіанти взаємно впливають один на одного і на організм людини.
Постійний недосип безпосередньо пов’язаний з поганим самопочуттям людини, як вважають вчені.

Що трапляється в організмі при недосипу

Недосипання, як з’ясували вчені, може призвести до виникнення захворювань. наприклад:

• Гіпертонія.
• Цукровий діабет.
• Ожиріння.
• Проблеми з серцево-судинною системою і т.д.

З’ясувалося, що навіть короткий недосип протягом пари днів здатний викликати предіабет. При відсутності нормального сну організм не може контролювати нормальну кількість глюкози.

Також недосип значно знижує імунітет людини, що піддає організм небезпеки заразитися чим-небудь.

Так, дослідження показало, що люди, сон яких триває менше 7 годин на день, в кілька разів більше схильні до хвороб. Учасники, які спали менше 7 годин були більше схильні до ожиріння: їх організми виділяв мало гормону, який викликає насичення від їжі, але багато того, який відповідає за голод. Крім цього, робота головного мозку також страждає від недосипу. Активність значно знижується.

Поки невідомо, як впливає пересип на організм, але вчені вважають, що тривалий сон також робить негативний вплив на роботу мозку.

Стадії сну

Коли ми спимо, ми проходимо цикли сну, що складаються з трьох стадій. При цьому в усьому тілі людини в момент проходження цих стадій відбуваються певні процеси.

• Під час першої стадії організм людини ще не спить, але і вже не спить. Цей стан дрімоти. У цей момент всі м’язи в тілі розслабляються і починають відпочивати, пульс стає меншими, а подих рідшим.
• Друга стадія передбачає більш глибокий сон, але при ньому сплячий може відчувати, що не спить.
• Під час третьої стадії організм максимально занурений в сон. Людина не реагує на сторонні звуки, а тіло максимально розслаблено.

Друга і третя стадія входять в фазу повільного сну, звичайно в цей час людина не бачить снів.

Під час сну організм людини для повного відновлення проходить через все його фази.

Робота по змінах і проблеми зі сном – причина проблем зі здоров’ям

Вчені вважають, що сон в неправильний час через роботу по змінах може бути причиною різних захворювань. Основними захворюваннями вважаються діабет і ожиріння. Люди, які працюють позмінно, як показало опитування, найчастіше вважають своє здоров’я поганим або задовільним.

Постійний недосип – проблема багатьох

Зараз в ЗМІ часто говорять, що недосип став загальною проблемою. Вчені з’ясували, що з 15 країн в 6 виявили загальне зниження кількості годин сну на добу, в 7 тривалість збільшилася, а дві країни не дали точних даних.

Можна сказати, що загальна тривалість сну не особливо змінилася за останні десятиліття. Тільки люди продовжують відчувати втому. Чому?

Вважається, що така проблема характерна для людей з певних груп. На це впливає стать, вік. Дослідження показують, що жіноча стать більше страждає від недосипу, ніж чоловіча.

Факт! Якщо людина пізно йде спати або довго спілкується з кимось перед цим, якість сну може погіршуватися, незалежно від того, скільки годин ви спали.

Існують також і люди, які недосипають протягом тижня і сплять довго у вихідні дні. Недосипання в такому випадку нікуди не йде. Крім того, деякі можуть спати занадто мало протягом тижня і відсипатися у вихідні, збільшуючи середня кількість годин сну. Однак в підсумку ці люди все одно страждають від недосипу.

Вчені вважають, що більш сильно недосипу схильні люди підліткового віку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button