Всесвіт

Сонце могло утворитися завдяки впливу галактики Стрільця на Чумацький Шлях

Маленька галактика під назвою Стрілець впливає на еволюцію Чумацького Шляху протягом мільярдів років. Кожен раз, коли вона проходить близько до нашої галактики, вона викликає величезні спалахи зореутворення, які можуть навіть бути причиною народження Сонця.

Томас Руїс-Лара з Інституту астрофізики Канарських островів в Іспанії і його колеги вивчили дані з космічного телескопа Gaia для вимірювання віку зірок в межах 6500 світлових років від Сонячної системи.

Вони виявили три періоди підвищеного зореутворення, що відбулися близько 5,7, 1,9 і 1 мільярда років тому, а також натяки на ще один епізод зореутворення за останні 70 мільйонів років, який, схоже, триває і сьогодні. Час цих епізодів збігається з тим, коли карликова галактика Стрілець, яка обертається навколо Чумацького шляху, проходить на відстані 26 000 світлових років від нас.

«Коли галактика Стрілець проходить біля Чумацького шляху, вона порушує спокій нашої галактики», — говорить Руїс-Лара. «Це створило ці брижі в щільності галактики, тому деякі області стали щільнішими і почали формувати зірки ефективніше».

Незважаючи на те, що галактики Стрільця відносно мала — менше, ніж одна десята розміру Чумацького Шляху, — вона, схоже, чинить величезний вплив на формування зірок тут. Навіть наша власна Сонячна система, можливо, зобов’язана своїм існуванням першого проходу близько 5,7 мільярда років тому.

«Може бути, без галактики Стрілець Сонячна система не існувала б», — каже Руїс-Лара.

Ці проходи, ймовірно, продовжать відбуватися все частіше, оскільки орбіта Стрільця навколо Чумацького Шляху стає все тіснішою.

«Вона стає все ближче і ближче, потроху з часом, і, врешті-решт, вона зіллється з Чумацьким Шляхом», — говорить Руїс-Лара.

Натхнення: v-kosmose.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть