Всесвіт

Сонце вбило Марс

На позавчорашньому брифінгу NASA поділилося новими даними, зібраними апаратом MAVEN, який з 2014 року займається вивченням марсіанської атмосфери. Отже, завдяки MAVEN вчені змогли розрахувати швидкість, з якою червона атмосфера втрачає свою атмосферу — вона становить 100 грам речовини в секунду.

06-11-15-foto-600x337-1

Втрата відбувається через сонячний вітр, заряджені частинки якого вибивають іони з марсіанської атмосфери. 100 грам в секунду — це середня швидкість витоку в періоди спокійного Сонця. Але коли світило демонструє активність і до червоної планети добираються сонячні шторму, швидкість втрати речовини виростає в 10 — 20 разів. Витоки речовини відбуваються в двох основних регіонах: 75% припадає на хвіст, що виникає в марсіанській атмосфері під дією сонячного вітру, близько 25% припадає на полюса.

Вважається, що в молодості Сонце демонструвало велику активність — так що раніше швидкість витоку марсіанської атмосфери була набагато вище сучасної. Ну а сама газова оболонка червоної планети тоді була набагато щільніше сучасної, що дозволяло існувати на її поверхні постійним водоймам.

06-11-15-foto-600x338-2

Вага сучасної марсіанської атмосфери оцінюється в 25 тератонн (25 на 1 012 тонн). Неважко підрахувати, що якщо при постійній швидкості витоку в 100 грам в секунду червона планета повністю позбудеться атмосфери приблизно за 8 мільярдів років. А якщо врахувати сонячну активність не виключено, що вже через кілька мільярдів років на Марсі зовсім не залишиться газової оболонки.

Кнопка «Наверх»
Закрыть