Наука

У великих дозах кофеїн токсичний і смертельний

Чим небезпечне передозування кофеїном

Кофеїн є надзвичайно потужною речовиною, яка може бути небезпечною, якщо ви споживаєте її в занадто великих кількостях. FDA попереджає: одна чайна ложка кофеїну у вигляді порошку еквівалентна приблизно 28-ми чашкам кави, Тому порошок заборонили продавати у багатьох країнах.

Кофеїн є широко поширеним психоактивним стимулятором у світі, і при цьому ніяк не регулюється. Він є в каві, чаї, лимонаді і енергетичних напоях.

Але існує заборона на продаж кофеїну у вигляді порошку, який був введений в багатьох країнах після кількох смертельних випадків при передозуванні.

Нове дослідження британських вчених служить нагадуванням, чому подібні заборони виправдані. Дослідники показали, що може статися, коли люди споживають занадто багато кофеїну.

У доповіді лікаря реанімації Ребеки Харстен з лікарні імені королеви Єлизавети в Лондоні докладно описаний випадок 26-річної пацієнтки, яка проковтнула дві чайні ложки порошкоподібного кофеїну з гіркою (приблизно 20 грамів). Згідно з таблицею FDA, це еквівалентно 50-60 чашкам кави, випитих одним духом — цього аж задосить, щоб убити людину.

«Вживання кофеїну в кількості понад один-два грами викликає токсичний шок, — пишуть дослідники в своїй статті. Смертельні передозування кофеїном відбувається після прийому всередину більше п’яти грамів, або коли концентрація кофеїну в крові перевищує рівень 80 міліграмів на літр».

В описаному випадку рівень кофеїну в крові дівчини досягав 147,1 мг/л через сім годин після прийому порошку. Пікові концентрації кофеїну, ймовірно, були б ще вищими.

Коли її привезли у відділення швидкої допомоги, у неї спостерігалося сильне серцебиття, пітливість, неспокій і утруднене дихання. При огляді лікарі виявили аномально високу частоту серцевих скорочень і низький кров’яний тиск. Дівчина відчувала гіпервентиляцію і її сильно нудило.

ЕКГ показала поліморфну шлуночкову тахікардію, а тести показали надлишок кислоти в організмі — метаболічний ацидоз. Також був діагностований респіраторний алкалоз (дисбаланс рівнів вуглекислого газу і кисню в крові) і підвищена кількість лейкоцитів.

Тобто, кофеїн у великих дозах токсичний і може порушити метаболічні процеси в організмі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments