Земля

Сонячна активність падає, наближається льодовиковий період

Прихильники догми глобального потепління люблять робити вигляд, що вони далекі від будь-яких упереджень і готові цілком довіряти науці. Але коли хтось стає на шляху їх «консенсусу», то стає зрозумілим, наскільки насправді вони мало вірять в науку.

1a59ee36fd14ece3f76e48e8ae4a7342
Досить запитати про це професора британського Університету Нортумбрії Валентину Жаркову. Вона з групою колег провела дослідження сонячних плям, які, як відомо, роблять сильний вплив на рівень сонячної радіації і, відповідно, на клімат Землі.

Те, що вони виявили, виявилося вражаючим: на основі моделей, які добре описують тенденції минулого, вони прийшли до висновку, що сонячна активність, по всій видимості, йде в напрямку різкого зниження. Справді, активність може знизитися до рівнів, що не спостерігалися з моменту так званого «малого льодовикового періоду» — періоду незвичайного похолодання, який охопив всю північну півкулю і тривав приблизно з 1650 року до 1850 року.

Таким чином, можна здогадатися, що дослідження такого роду має неймовірну важливість. Але замість того, щоб викликати наукові суперечки або відверту цікавість щодо отриманих даних, робота групи була зустрінута з зовсім ненауковою ворожістю.

«Деякі з таких фахівців були привітні і брали участь в обговореннях, — сказала вона в інтерв’ю. — Але деякі були надто — я б сказала — агресивні».

А інші навіть вийшли далеко за ці рамки.

«Насправді вони намагалися змусити нас мовчати, — сказала Жаркова. — Деякі з них зв’язалися за нашою спиною з Королівським астрономічним товариством, вимагаючи відкликати публікацію результатів».

Вчені, які займаються глобальним потеплінням, серед яких є справжні фанатики, часто хочуть представити себе новоявленими Галілеями, які виступають проти забобонів і релігії і сміливо займають позицію наукової істини, так само, як це робив Галілей, оголосивши, що Земля обертається навколо Сонця, а не навпаки.

Але нічого подібного. У реальності багато хто з цих так званих вчених мають більше спільного з гонителями Галілео, ніж з тими, хто сміливо просуває наукові підходи у вивченні Всесвіту.

Між тим, Жаркова не самотня у своїх висновках. Інші недавні дослідження припускають, що Сонце наближається до періоду надзвичайно низької активності — це означає, що при інших рівних умовах на більшій частині Землі може встановитися більш низька температура.

Проблема зовсім не в науці, а в тому, що таке дослідження є незручною перешкодою на шляху порочного альянсу груп інтересів руху «зелених», неосвічених кінозірок, продажних вчених, важливих державних діячів і навіть деяких великих корпорацій, які використовують нові регулятивні норми для боротьби з глобальним потеплінням як простий спосіб задавити більш дрібних конкурентів.

З урахуванням того, що в багатьох країнах витрачаються мільярди доларів в рік на боротьбу з наслідками зміни клімату — в основному на всіх тих, хто вірить в догму глобального потепління — та занадто багато для них ставиться на карту, щоб дозволити якимось єретикам піддавати сумніву пануючі погляди. Ось чому Жаркова і інші стикаються з далекою від науки ворожістю.

Ті, хто думають, що таке поводження є «наукою», помиляються. Його навіть не можна назвати «релігією», хоча самі вони люблять використовувати цей термін в зневажливому сенсі. Насправді по-справжньому релігійні люди звикли ставити питання щодо своєї віри. І тільки легіони віруючих в глобальне потепління відмовляються від цього.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button