Земля

Потепління знищує крижаний щит Гренландії

Підвищення глобальної температури повітря чинить більш серйозний вплив на крижаний щит Гренландії, ніж могли уявити вчені. Зміни, що відбуваються з крижаним щитом, вплинули на його здатність утримувати надлишкову воду. Це означає, що в світовий океан надходить більше танучого льоду, ніж вважалося раніше.

6ad98f827d017730b625520ce7214eeb

Учені вивчали фірн пористий зернистий шар снігу, який поступово вмерзає в лід. Він вважається важливою частиною крижаного щита через свою здатність утримувати надлишкову воду, перш ніж їй вдасться «втекти» з поверхні льодовика.

Нові дані, отримані дослідниками, кажуть, що утворення щільних шарів льоду, яке нещодавно почало відбуватися у поверхні крижаного щита, заважає рідкій воді проникати в фірн. Таким чином, вода вимушено стікає з поверхні льодовика в океан. Висновки вчених опубліковані в журналі Nature Climate Change. За останні 100 років Гренландія втратила понад 9000 мільярдів тонн льоду. За оцінками фахівців НАСА, щорічно крижаний щит острова втрачає близько 287 млрд тонн льоду.

Нагадаємо, що в період з 13 по 19 серпня цього року від льодовика Якобсхавн в Гренландії відколовся шматок площею 12,5 квадратних кілометри. На думку фахівців, такий значний об’єм води міг би покрити Манхеттен шаром льоду товщиною близько 300 метрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button