Технології

Сонячна батарея встановила новий рекорд ефективності — майже 50%

Нова сонячна батарея встановила рекорд ефективності. Дослідники з США повідомили, що вона може конвертувати світло в електрику з ККД 47,1%. Варіація тієї ж комірки встановила рекорд ефективності при непостійному освітленні на рівні 39,2%.

Учені з Національної лабораторії з поновлюваних джерел енергії (NREL) у США встановили новий світовий рекорд ефективності перетворення сонячної енергії. Вони зробили це завдяки інноваційному елементу, який перетворює світло в електрику з ККД майже 50%.

Вони використовували «шестипереходний» елемент, в якому є 140 шарів напівпровідникових матеріалів для досягнення коефіцієнта перетворення у 47,1%. Це новий рекорд — дослідники перевершили результат у 46%, встановлений Інститутом Фраунгофера в Німеччині.

 

При створенні пристрою дослідники NREL спиралися на матеріали III-V, вони володіють широким спектром властивостей поглинання світла. Кожну з шести сполук осередку спеціально підбирали для захоплення світла певної частини спектра. Для максимальної ефективності вчені створили 140 шарів з комбінації різних матеріалів.

«Цей пристрій демонструє надзвичайний потенціал багатошарових сонячних батарей. Найближчим часом ми досягнемо ефективності в 50%», — заявив провідний дослідник і головний науковий співробітник групи високоефективної фотоелектричної кристалографії NREL Джон Гайш.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button