Всесвіт

Сонячне ядро обертається аномально швидко

Астрономи з університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі (США) виявили, що внутрішні шари і ядро Сонця обертаються в чотири рази швидше, ніж його поверхня.


Такий стан справ суперечить уявленням про устрій світила, заснованим на спостереженнях останніх десятиліть. Стаття про це опублікована в журналі Astronomy & Astrophysics.

За словами астрофізика Роджера Ульріха, вчені судили про поведінку, особливості та структуру різних зірок, спираючись на гіпотезу, яка передбачає, що надра Сонця обертаються навколо його осі з тією ж швидкістю, що і зовнішні шари.

Однак, проаналізувавши на суперкомп’ютері дані, зібрані за останні 16 років зондом SOHO, що стежить за надрами Сонця, вчені отримали вражаючі результати.

Ядро світила, як виявилося, обертається в чотири рази швидше, ніж його зовнішні шари, і здійснює оборот навколо осі не за 28-30 днів, як вважалося раніше, а за тиждень.

Вчені припустили, що обертання поверхні Сонця можуть сповільнювати сонячні вітри і різні магнітні структури в приповерхневих шарах світила. Інших версій, що пояснюють аномалію, у астрономів поки немає.

Кнопка «Наверх»
Закрыть