Всесвіт

На величезній кометі вивергся вулкан, викинувши мільйон тонн космічного сміття

Астрономи спостерігали велике виверження вулканічної комети, яка "мешкає" в Сонячній системі. 

Ширина летючої комети становить близько 60 км і здійснює оберт навколо Сонця приблизно за 14,9 року. 29P вважається найбільш вулканічно активною кометою в Сонячній системі. За даними NASA, це одна з приблизно 100 комет, яких називають «кентаврами». Їх виштовхнуло з поясу Койпера на більш близьку орбіту навколо Сонця між орбітами Юпітера і Нептуна.

Пояс Койпера – область Сонячної системи від орбіти Нептуна до відстані близько 55 а.о. від Сонця. Хоча пояс Койпера схожий на пояс астероїдів, він приблизно в 20 разів ширший.

Увечері 22 листопада астроном-любитель Патрік Віггінс помітив, що яскравість 29P різко збільшилася, повідомляє Spaceweather.com. Наступного дня Андре Дебакер використав північний телескоп Фолкса на Гаваях, щоб сфотографувати розширювану оболонку з уламків. Подальші спостереження, проведені іншими експертами, показали, що цей сплеск яскравості — результат масивного виверження вулкана на кометі. Це другий за величиною, що спостерігається на 29P за останні 12 років. Найбільшим виверженням за цей час був викид у вересні 2021 року.

Виверження такого розміру вважається досить рідкісним явищем. За даними британської астрономічної асоціації, вибух супроводжувався двома невеликими спалахами 27 та 29 листопада.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button