Всесвіт

У людства немає ресурсів і грошей для колонізації Марса

Експерти перерахували ряд проблем, які не дозволять найближчим часом створити колонії на Марсі. Серед головних перешкод на шляху колонізаторів стоять надто великі фінансові витрати і радіація, від якої вчені поки не знають, як захиститися.

Фахівець Університету Мічиган Атун Рідлі заявив, що з економічної точки зору створювати велику базу на Марсі немає ніякого сенсу. Колонізація не вирішить головних проблем на Землі, «Червона планета» не має життєво необхідних ресурсів, які могли б обґрунтувати фінансові витрати.

На його думку приєдналася співробітниця американського інституту Планетології Аманда Хендрікс, вона додала, що крім вкладення в проект вагомої грошової суми, необхідно захистити колоністів від радіації, а це набагато складніше.

Однак проблему вирішити досить просто, вченим необхідно стримати свій «апетит». Наприклад, планетолог з Дослідницького центру Еймса пропонував створити на Марсі станції, схожі на антарктичні бази.

Спочатку на них працювала б невелика група вчених. Але через деякий час бази почали приймати туристів і приносити невеликий дохід. Можливо аналогічним чином вдасться відбити витрати на будівництво марсіанських станцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button