Екологія

Сонячні станції можуть збільшити чисельність джмелів – дослідження

Сонячні електростанції можуть забезпечити середовище існування для дикої природи, зокрема, сприяти збільшенню чисельності джмелів.

Image by Samuel Faber from Pixabay

Як показали дослідження Університету Ланкастера, СЕС могли б стати цінним середовищем існування для запилювачів, якщо використовувати землю поруч із сонячними панелями для посіву польових квітів. Таким чином можна збільшити чисельність джмелів за межами парків приблизно до 1 км (0,6 милі), що пішло б на користь фермерам, які покладаються на бджіл для запилення своїх посівів.

У Великобританії вже налічується 14 000 гектарів (35 000 акрів) сонячних парків, а у майбутньому, згідно з оцінками, для встановлення сонячних панелей знадобиться 90 000 гектарів.

В одному моделюванні, проведеному дослідницькою групою, було виявлено у чотири рази більше бджіл у Сонячному парку, керованому як луг з дикими квітами, ніж у парку з травою.

“Наше дослідження показує, що управління рослинністю у сонячних парках справді важливе – луки багаті квітучими рослинами стануть місцем проживання джмелів, – каже Холлі Блейдес, дослідник з Ланкастерського університету. – Створення багатих кольорами середовищ може бути одним з найпростіших способів підтримки джмелів у сонячних парках”.

Для проживання запилювачів сонячні станції мають багато переваг у порівнянні з іншими ділянками землі. “СЕС можуть бути ідеальними місцями для створення середовища існування джмелів, – сказав Холлі Блайдс. – Сонячні станції займають великі площі, а панелі та інша інфраструктура зазвичай забирають лише 5% території, вони розташовані біля сільськогосподарських угідь, де більша частина популяції джмелів була втрачена».

Системи сільськогосподарських субсидій після Brexit можуть бути використані для того, щоб дати власникам сонячних парків стимул використовувати свої землі у якості луків.

“Наші результати дають перші кількісні докази того, що сонячні парки можуть бути використані як інструмент збереження для підтримки та збільшення популяцій запилювачів, – сказав Холлі Блайдс. – Сонячні парки з квітами можуть стати цінним середовищем існування джмелів”.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button