Екологія

Пожежі в Бразилії знищили 17 млн тварин

Дослідники оцінили наслідки масштабних пожеж, які горіли в Бразилії більшу частину року. Вогонь знищив десятки мільйонів тварин і величезні болотисті території.

Вчені з Бразилії підрахували збитки від масштабних пожеж, які вирували в країні з січня по листопад 2021 року. Катаклізми в тому числі знищили 30% території найбільшого у світі тропічного болота. За оцінками дослідників, від вогню загинуло до 17 млн хребетних тварин, включаючи рептилій, птахів і приматів.

Дослідники з наукового відділу WWF в Бразилії зареєстрували 22 000 окремих пожеж. Причина цього – пантанал, який горить природним чином, але лісові пожежі були занадто великими навіть з урахуванням того, що цей матеріал може викликати масштабні пожежі.

Вчені також помітили, що пожежі “дуже сильно відрізнялися від тих, які відбуваються у регіоні, а також від типового циклу горіння і відновлення, який спостерігається в Бразилії. Ці пожежі були незвичайними через їх масштаби і були явно пов’язані з мегазасухою, яку [регіон] переживав у той час. Пантанал не може продовжувати горіти в таких величезних масштабах з року в рік — біорізноманіття не може відновитися після цього», — відзначили дослідники.

Дослідження було засноване на підрахунку останків тварин. Вченим вдалося дістатися до водно-болотних угідь протягом 48 годин після пожежі. Вони ходили по ділянках із заданими інтервалами і оглядали кожну знайдену мертву тварину. Потім вони екстраполювали дані на обстежену площу, щоб оцінити, скільки тварин загинуло в сумі.

Вчені відзначили, що їх не “здивували ці цифри”. Але їх здивувало, що деякі групи тварин постраждали більше за інших.

“Надзвичайно велика кількість загиблих змій змушує нас задуматися про каскадні ефекти — – відзначили дослідники. – Змії важливі для природи і це може призвести до великого дисбалансу в екосистемі».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button