Екологія

Через потепління океану косяки риб стають повільними. Це легка здобич для хижака

Дослідники з Аделаїдського університету з’ясували, що окислення океану і глобальне потепління порушують спосіб взаємодії риб в групах.

Image by Monica Volpin from Pixabay

Кліматологи вважають, що Світовий океан найбільше стримує процес змін клімату і поглинає тепло, а також викиди вуглекислого газу. Цей процес може не тільки гальмувати зміну клімату, а й викликати кардинальні перебудови в екосистемах морів.

В результаті цих процесів відбувається закислення вод Світового океану – воно заважає кораловим поліпам захоплювати іони кальцію та вугільної кислоти. Через це корали можуть масово вимирати. Також закислення викликає активне зростання водоростей, що різко погіршує доступ до кисню для інших мешканців морів.

Щоб зрозуміти, як конкретно на риб впливають кліматичні зміни, дослідники помістили їх в середовище з підвищеною температурою і рівнем підкислення. Відзначається, що потепління і підкислення — це різні явища, але вони взаємодіють на шкоду морським екосистемам.

“Риби проявляють стадну поведінку і збираються в косяки, що допомагає їм добувати їжу і захищатися від хижаків. Багато зграйних тропічних видів при нинішньому потеплінні океану зміщуються до полюсів і по-новому взаємодіють з рибами в більш помірних районах. Тропічні та помірні види риб схильні рухатися вправо, коли координуються разом в косяку, особливо якщо їх злякав хижак, але ця тенденція значно зменшується при підкисленні океану. Змішані косяки тропічних і помірних видів стали менш згуртованими в майбутніх кліматичних умовах і показали більш повільну реакцію втечі від потенційних загроз,” – розповідає Іван Нагелькеркен, співробітник Інституту навколишнього середовища та лабораторії екології південних морів Університету Аделаїди

Автори зробили висновок, що риби перестали синхронізувати свої переміщення і при появі хижака або можливих джерел їжі починали рухатися хаотично.

Якщо температура і кислотність низька, то риби зазвичай при виявленні таких сигналів повертаються в основному направо, тоді як в теплій і кислій воді вони починають рухатися в довільні сторони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments