Всесвіт

Сонячний парус: «зелена» енергія дозволить вивчити космос

30 травня 2015 року на орбіті Землі відбувся перший тест сонячного вітрила LightSail-1 – пристосування, застосування якого дозволить в майбутньому здійснювати космічні перельоти на далекі дистанції.

Сонячний парус – це пристосування, яке використовує тиск сонячного світла на дзеркальну поверхню для приведення в рух космічного апарату. Апарат LightSail складається з чотирьох сонячних вітрил трикутної форми і трьох супутників CubeSat. У рух супутник буде наводитися під дією тиску сонячного світла, подібно до того як за допомогою вітру по воді переміщуються вітрильники. Загальна площа сонячного вітрила, виготовленого з майлара, дорівнює 32 квадратним метрам.

Застосування даної технології дозволить здійснювати навіть найбільш тривалі космічні польоти, адже для руху корабля в міжзоряному просторі не потрібно буде мати на борту величезний запас фізичного палива – джерело руху буде знаходитися всюди.

Звичайно, чим далі буде відстань космічного корабля з сонячним вітрилом від джерела світла, тим меншим буде його тиск. Але ж величезні простори Всесвіту являють собою вакуум, отже, не буде сили, що уповільнює рух космольота. Зате навіть найбільш слабкий світло від далеких зірок буде поступово збільшувати швидкість польоту.

Варто відзначити, що космічний апарат, спонукуваний сонячним вітрилом достатнього розміру, може розвинути швидкість приблизно у одну десяту від світлової.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»